Balkónová rajčata, kam s nima?

Měla jsem dnes zase milou návštěvu. Tetu z rodinného domu na kopanicích. Po srdečném zvítání, protože jsme se dávno neviděli, jsme se usadili v kuchyni a začali si povídat.

Naší oblíbenou témou je zahrada, no a teď samozřejmě jarní práce. Ptala se mě, jestli jsem už posadila všechno. Já mám zahradu hlavně pro potěšení, takže žádnou zeleninu kromě pažitky a libečku nepěstuji. Nemám na to ani čas, ani vhodné podmínky. Ani teta nepěstuje žádnou zeleninu…

Posledně mě zaujaly nové odrůdy rajčat, vhodné do truhlíků na balkon. Takové malé, milé keříčkové. Bylo rozhodnuto. Letos budeme mít rajčata z vlastní úrody.

Koupila jsem semínka a ve správném čase, samozřejmě podle lunárního kalendáře, zasela. Dnes mají sazeničky už asi 7-8 centimetrů, hrubé stonky a několik párů pravých voňavých listů. Mám z nich opravdu radost.

 

moje priesady paradajok

moje balkónová rajčata, odroda Vilma

paradajkyNo a o tu radost jsem se dneska chtěla podělit s mou návštěvou. Tak jsem se pochlubila, že jsem si sama vypěstovala sazenice balkónových rajčat. Nečekala jsem žádnou velkou slávu, ale musím přiznat, že ani takovou odpověď. Že prý: „Co bych dělala s balkónovými rajčaty, když nemám balkon.“ Z úcty vůči tetě jsem tuto hlášku jakože neslyšela, ale jinak bych se byla asi s chutí zasmála.

Tak se vás ptám: „Byl by i pro vás problém pěstovat balkónové rajčata v rodinném domě s malým dvorem a ještě menší předzahrádkou?“

Jeden komentář u “Balkónová rajčata, kam s nima?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..