web analytics
Říj 022017
 

Během suchého léta na pár dní zapršelo a nám bylo hned jasné, co to znamená. Na jedné straně to, že několik dní máme pauzu od polévání zeleniny, na druhé i to, že o pár dní tráva povyroste a bude mít výšku, kdy už se po ní nedá pohodlně chodit a bude ji třeba zkosit. A přestože mnozí lidé považují sekání za problém, starost či otravu, já se na sekání vždy těším. Protože se sekačkou Zipper Zi-Mos125 se mi seká dobře a kosím s ní rád. Jen kdyby se furt nekazila 😉

Základní myšlenka pojízdného křovinořezu je úžasná. Levná a snadno ovladatelná sekačka bez nutnosti nosit ji na zádech, tedy lehké sekání trávy. Protože malé pojízdné sekačky s bubnem uprostřed posekají jen nízkou trávu, sekačky s bubnem vpředu jsou velmi drahé a křovinořezy čím jsou silnější, tím jsou i těžší a více z nich bolí záda. Zi-MOS125 je motor a žací hlava z křovinořezu, položená na podvozku se dvěma koly. Sečete tak, jako kdybyste tlačili před sebou dětský sportovní kočárek. Hřbet nebolí a vysoká tráva nevadí.

Takže jsem i koncem července vybral Zippera z domu, zkontroloval ho a doplnil palivo. Nastartoval jsem a začal jsem nejdříve sekat trávu na chodníku mezi domem a bránou a pak samozřejmě i docela vysokou trávu na louce za plotem. Je to do kopce, takže občas se sekačka tlačí trochu hůře, ale tentokrát mě před koncem sečení zarazilo, že to jde opravdu těžko. Nadzvedl jsem kolo a při pokusu přetočit ho to nešlo. Přestože je na dvou kuličkových ložiscích, nešlo to. Sešel jsem tedy s sekačkou z louky do domu, kde jsem kolo uvolnil, že ho vyčistím. No nebylo co čistit.

rozbité ložisko

Ještě že jsem to nedělal na trávě, ale na betonovém gangu. Po uvolnění kola se mi po něm rozletěly kuličky z rozsypaného ložiska. No pěkně, takže dnes zase nedokosím plánovanou plochu. Jako v květnu, kdy se vytrhl závit z poddimenzované spojky ovládací rukojeti a podvozku. A loni, když mi praskl rám podvozku. Pokaždé abych něco opravoval a upravoval. To si mohu takovou sekačku s podvozkem rovnou vyrobit sám a pořádně.

Večer po návratu ze zahrady jsem kontaktoval prodejce, kde jsem před rokem sekačku koupil. Firmě BR EXPORT, s.r.o. – obchodní zastoupení značky ZIPPER v Slovenské republice, jsem poslal i fotky ložiska. Už je to měsíc, co se mi nikdo nenamáhal odpovědět ani na tento mail.

Naštěstí si umím i takovouto závadu odstranit sám, jsem kutil a modelář, a dnes už sekačka Zipper opět seká a je na tom s ložisky lépe, než když byla nová.

 Zanechat komentář

Můžete používat tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(vyžadované)

(vyžadovaný)

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..