Sháníte naslouchátka pro nedoslýchavé? Existuje několik druhů

Se sluchem má problémy více než 500 milionů lidí po celé planetě. Pokud patříte do této skupiny i vy a trpíte nedoslýchavostí, problém vyřeší naslouchátko, které je v současné době k dostání v mnoha variantách. Záleží na tom, kolik jste ochotni do naslouchátka investovat, jaké máte požadavky na funkce i vzhled. V následujících řádcích vám jednotlivé druhy představíme trochu podrobněji.
 

Kapesní naslouchátko

Jako první se vám nabízí sluchadlo kapesní, které je větší než ostatní alternativy. V podstatě se totiž jedná o krabičku, v níž jsou baterie, mikrofon a zesilovač. Z krabičky pak vede tenká šňůrka dlouhá několik desítek centimetrů, na jejímž konci je sluchátko, a to se vkládá do ucha.

Protože jsou taková sluchadla příliš velká, nejsou až tak oblíbená. Sice si krabičku můžete upevnit třeba do kapsy od košile, případně na šaty, ale stále jde zařízení příliš vidět. Taková naslouchátka jsou vhodná spíše pro malé děti či starší lidi, již by si neuměli sami nasadit klasické závěsné provedení.

Závěsné naslouchátko

Velice oblíbená jsou závěsná naslouchátka. Svým tvarem připomínají malý rohlíček, na jehož konci je háček, díky němuž zařízení drží na uších. Sluchadlo pro nedoslýchavé se chlubí kompaktními rozměry, a přitom disponuje mikrofonem, zesilovačem, reproduktorem a baterií. Z pouzdra vede tenká průhledná trubička s ušní tvarovkou, která se nasadí do ucha. Přes trubičku se přenáší zvukové informace.

Další typy naslouchátek

Současný trh nabízí také naslouchátko pro seniory nitroušní, které se vkládá přímo do ucha. Sehnat se dá ve třech různých variantách – boltcové, zvukovodové a kanálové. Pořizovací cena je sice vyšší, ovšem nikdo nepozná, že máte v uších naslouchátka pro nedoslýchavé.

Sháníte tedy naslouchátka pro seniory a nedoslýchavé? V takovém případě se podívejte do pestrého produktového portfolia e-shopu Naslouchátko.cz.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..