Velký vánoční nákup, výzdoba a inspirace

S výzdobou na vánoce začínáme již v době adventu. Minimálně měsíc před vánoci si dáváme na stůl adventní věnec a na dveře si věšíme věnec vánoční. Pokud jste milovníci světel a milujete krásné vánoční osvětlení, můžete si je pověsit do oken, na balkon, na plot i na okraje střechy. Někomu nevadí předvánoční shon a přeplněné obchody, poslouchání dokolečka stále stejných koled a fronty u pokladen. Pokud vám tedy ty rolničky, rolničky, kdopak vám dal hlas, neznějí v uších i ve spánku, klidně se vypravte na velký nákup i na poslední chvíli. Všichni, co mají ale naopak rádi pohodu a klid, a ze všeho toho shonu doslova šílí, nakoupí si raději vše v klidu, pohodě a hlavně dopředu.

Dárky, vánoční osvětlení a dekorace

Seznam budete potřebovat tak jako tak, ať už na vánoční výzdobu, ozdoby, osvětlení, potraviny či dárky. Pokud vás baví zdobit svůj dům, věšet vánoční osvětlení a dekorace, určitě si to na vánoce zase užijete. Abyste se nemuseli zase vracet pro zapomenutou strouhanku, majonézu nebo vajíčka, nákupní seznam je dobrá věc. Nákup kapra a vánočního stromečku asi o moc neuspíšíte, pokud tedy nechcete kapra z mrazáku a stromeček umělý, to ostatní ale můžete nakoupit dopředu. Vánoční stromeček na vás bude čekat zpravidla na balkoně. Nákup kapra zvažte podle toho, zda vám bude ještě chvíli plavat ve vaně, nebo jej necháte praštit paličkou, zabít a vykuchat hned na místě. Někdo jej třeba také nakládá do mléka, to většinou platí podle rodinné tradice.

Vánoční stromeček a štědrovečerní večeře

Pokud je již hotová vánoční výzdoba inspirace je všude dost a vánoční stromeček čeká už jen na dárky, štědrý večer je už jen ve znamení štědrovečerní večeře. Bramborový salát většinou připravují ty dobré hospodyňky už den dopředu, aby se pořádně uležel a byl opravdu výtečný. Na vánoční ráno je pak ideální pustit se v klidu do obalování kapra a řízků, připravit si cukroví a sváteční stůl. Pokud pošlete tatínka i s dětmi vyhlížet Ježíška, doufejte, že se vám nevrátí bez dětí a notně posílen. A nezapomeňte také před vánoci řádně schovat a občas kontrolovat vánoční cukroví před mlsnými jazýčky, abyste měli co dát na slavnostní tabuli.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..