Zdravý spánek je důležitý

Jako mladý kluk jsem se vyspal opravdu kdekoliv. Čím jsem ale starší, tím jsem citlivější na to, kde spím. A odkdy jsem prodělal operaci páteře, dávám si na lůžko fakt pozor. Opravdu dobrá matrace je základ, aby jsem se dobře vyspal a aby mě nebolelo celé tělo. Ale i zdravý člověk ocení kvalitní lůžko, znamená to nejen pohodlí, ale i způsob, jak předejít zdravotním problémům.

Mnoho lidí trpí bolestmi zad a hodně z nás se ráno probouzí jako dolámaní. Svádíme to na těžkou práci včerejšího dne, zvýšenou námahu při údržbě domu nebo práci na zahradě. Pokud pracujeme převážně v kanceláři a pak se vrhneme na takovéto nárazové nebo sezónní fyzické aktivity, naše netrénované tělo může reagovat zvýšenou únavou nebo i bolestí, která nepřejde ani po noci na lůžku.

Naše tělesná schránka má jisté proporce a postel, na které si dopřáváme odpočinek, by ji měla respektovat. Moc měkká matrace nebo naopak příliš tvrdé lůžko našemu odpočinku nesvědčí. Nelze tvrdit, že špatná matrace může přivodit choroby páteře, ale zcela určitě nepomáhá regeneraci našeho organizmu tak, jak by si tělo odpočinulo v správné posteli. Takže pokud naše práce a životní styl dávají důvod k poškození plotének, tak dobře vybraná matrace částečně eliminuje tuto hrozbu a špatná postel ji urychluje. Proto je potřeba výběru místa, kde si dopřáváme pravidelný spánek, věnovat tolik pozornosti.

matrace

Pokud si ovšem stav vaší páteř vyžádá operaci, je pohled na vaše lůžko a matrace zvlášť zcela odlišný a nekompromisní. Tento zákrok vyžaduje dlouhou rekonvalescenci a hodně odpočinku. Daleko větší pohodlí máte, pokud je lůžko vyšší, než jste měli doposud a pokud matrace je opravdu kvalitní. Nedávno jsem si tím vším prošel a když doma padlo rozhodnutí, že vyměníme starší postel, samozřejmě kromě rozměrů, aby se nám vešla do ložnice, nás zajímala i výška lůžka nad zemí pro pohodlnější a bezpečnější uléhání a vstávání a taky možnost vybrat si matrace podle našeho přání. Zdraví totiž máme je jedno. Kvalitní a pohodlné matrace naleznete zde.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..