web analytics
Bře 102013
 
matrace

Takové krátké slovo a tak velký význam pro člověka. Pokud je člověk mladý a zdravý, neuvědomuje si rozdíl toho, na čem spí. Mladý a silný organismus si poradí s jakoukoli zátěží, ale následky se mohou projevit v pozdějším věku. Proto by měl každý člověk věnovat pozornost tomu, na čem spí.

Na posteli stráví průměrný člověk asi třetinu života. Nejen peřina, kterou se přikrýváme, je důležitá. Ba řekl bych, že nejdůležitější částí naší postele jsou matrace. Spočívá na nich naše tělo, tady by si mělo odpočinout před dalším namáhavým dnem.

zdravotní matrace Správné matrace by měly kopírovat naše tělo, ať už na něm ležíme na zádech nebo na boku. Během spánku naše se tělo regeneruje a také páteř by si měla odpočinout. Zda tomu tak opravdu bude, o tom rozhodují matrace, které používáme. Když je matrace nekvalitní, páteř nemá správnou polohu, hrozí únava svalů a deformace meziobratlových plotének. A to není nic příjemného. Může to vést ke značným bolestem a omezení pohyblivosti při dlouhodobě nesprávném spaní. Proto věnujte výběru správných matrací pozornost včas. Předejdete tím zdravotním problémům.

Když už ale člověk onemocní, ocení zdravotní matrace. Svou konstrukcí a povrchem pomáhají kvalitní matrace zejména dlouhodobě ležícím pacientům předcházet proleženinám. Zdravotní matrace jsou určeny nejen do zdravotnických zařízení, ale i pro domácí léčení či ošetřování.

Použití pěny s různou tuhostí a tím přizpůsobení se páteři oceníte při delším pobytu na lůžku. Pěna dokáže reagovat nejen na hmotnost vašeho těla, ale i na jeho teplotu a přizpůsobí se tělu ve správném tvaru.

Matrace se vyrábějí se dvěma druhy tuhosti na každé straně a tak není problém vybrat správnou stranu podle vaší aktuální hmotnosti. Rovněž je možné otočit matrace podle toho, zda je využívají muži nebo ženy. Tomuto se v terminologii matrací říká „partnerské matrace“. Pro ženy měkčí strana, pro muže, kteří obvykle mají větší hmotnost, tužší strana matrací.

Samozřejmostí je vyměnitelný potah, který můžete bez obav prát ve vaší domácí pračce.

Kvalitní a zdravý spánek zažijete s matracemi ProSpanek.

 Zanechat komentář

Můžete používat tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(vyžadované)

(vyžadovaný)

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..