Zdravá nedělní snídaně. Ze zbytků!

Máte rádi sladké snídaně? I já. Ale ne přeslazené. A takovými klasické kupované muesli pro mě jsou. Vyřešila jsem to po svém. Vyrábím si svou směs doma. Z domácích surovin. Základ tvoří ovesné vločky a k nim leccos. Dle nabídky spíže. Oříšky, semínka, sušené ovoce. V sezóně nejčastěji čerstvé ovoce. A dnes přišli na řadu ovocné zbytky.

Ne, nelekejte se. Nepoužila jsem žádný nahnilých odpad. Jen jsem využila malé odřezky jablek a hrušek, které se nevyplatí vysušit. Kdo má doma sušičku ovoce, jistě ví, o čem mluvím. Ze špičatého konce hrušky vzniknou při krájení tak malé kousky, že by se po vysušení téměř ztratili. Ale vyhodit je by byla věčná škoda. Tolik vitamínů a přírodního cukru. A tak i dnes skončili v misce s vločkami.

Že nemáte čas si snídaňovou směs míchat? Nevadí! Stačí použít zkrácený postup. Jako já.

 moje ovocné Muesli

moje zdravá nedělní snídaně (ty fleky na hrušce je fyziologická vada, žádná hniloba!)

Ovesné vločky v misce jsem zalila horkou vodou a nechala nabobtnat. Díky tomuto kroku se vločky staly lépe stravitelné a také živiny z nich lépe tělu dostupné. Když vychladly a já jsem stihla ranní toaletu, přidala jsem k nim mleté ​​lněné semínko . Na misku tak 2 kopcovité čajové lžičky. Na to 1 polévkovou lžíci lněného oleje a na vrch kousky čerstvých hruškových zbytků . Někdy přidávám i trochu sekaných ořechů, ale dnes jsem je vynechala. Nakonec jsem směs jen promíchala a snídaně byla hotová. Pěkně vyvážené, plné kvalitních bílkovin, sacharidů i správných tuků. Ideální na začátek podzimního deštivého dne.

A pokud by se vám zdálo, že máte ovoce málo sladké, stačí přidat trošku medu. Hrušky ani jablíčka z mé zahrady však letos rozhodně dosladzovať netřeba.

2 komentáře “Zdravá nedělní snídaně. Ze zbytků!

  1. Google Chrome 23.0.1271.95 Google Chrome 23.0.1271.95 Windows XP Windows XP
    Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1) AppleWebKit/537.11 (KHTML, like Gecko) Chrome/23.0.1271.95 Safari/537.11

    Také někdy dělávám a je to moc dobré. Nedávám tam lněný olej, přidávám třeba i jiná semínka, slunečnicová, sezamová, mandle…

  2. Internet Explorer 9.0 Internet Explorer 9.0 Windows Vista Windows Vista
    Mozilla/5.0 (compatible; MSIE 9.0; Windows NT 6.0; Trident/5.0)

    To musí být dobrá mńamka.A máš vše,co tělo potřebuje.Já si sem tam dělám ayurvédskou snídani.Dělá se s uvařenou rýží a ted‘ nevím,zda ji mám na mém blogu nebo né.Musím se kouknout.Krásný večer.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..