Dětské a kancelářské židle pro zdravé sezení

Trápí vás bolesti zad, kříže či za krkem? Na vině může být špatná kancelářská židle! Obzvlášť v případě, kdy na ní trávíte 8 hodin denně. Ideální by bylo nesedět tak dlouhou dobu, nicméně kdo z nás si to může dovolit? Pracovat se musí a být u počítače vleže či v jiné poloze není zrovna dvakrát pohodlné.

Existují různé alternativní cesty. Někteří si v práci sedí na nafukovacím míči, další si koupili stůl, u nějž se stojí. Pokud však nechcete jít do extrémů, bohatě postačí nákup kvalitní kancelářské židle.

Pro zdravé sezení si ji musíte přizpůsobit

Být celý den rozvalený na židli v pololeže není příliš vhodné pro vaši páteř. Nemusíte sedět rovně jako pravítko, nicméně správně nastavená židle vás v rovném sezení podpoří. A jak vypadá dobře nastavená židle?

Měli byste na ní sedět tak, že:

  • úhel v kolenou je 90 °,
  • nohama jste na zemi,
  • záda máte opřená o zadní opěrku,
  • úhel v loktech, když máte ruce na opěrkách, je také 90 °.

Neexistuje žádná židle, která by vyhovovala úplně každému. Čím více nastavitelná však bude, tím větší je šance, že vám bude pasovat. Výrobci s tím počítají. Například konferenční židle nebo jídelní židle nastavitelné nebývají, na těch sedíte obvykle jen malou část dne. U kancelářského křesla, na němž trávíte většinu pracovní doby, je však možnost nastavení velmi důležitá.

Správnému sezení se musí děti učit odmala

Také u výběru dětské židle je třeba dbát na ergonomii sezení. Dětské židle ještě nebývají tolik nastavitelné, nicméně zkuste se poohlédnout v obchodě po modelu vhodném k věku vašeho dítěte. Školák z první třídy potřebuje jinou židli než student na střední. Děti rostou, židlí vystřídají několik, s tím prostě musíte počítat.

Nemusíte kupovat zrovna ty nejdražší modely, ale nesahejte raději ani po těch úplně nejlevnějších. Na cenově dostupné židle i jídelní stoly se podívejte například v e-shopu Primazidle.cz.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..