web analytics
Bře 092021
 

Ochrana horních cest dýchacích se stala nenahraditelnou součástí všedního života. V posledních několika týdnech se mluví především o respirátorech, nicméně existuje několik různých druhů. V následujících řádcích vám prozradíme, jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými variantami a proč se přešlo z roušek na respirátory.


Ještě před několika týdny se používaly především roušky, a to jak chirurgické, tak i látkové. Spousta lidí si šila roušky doma, a proto byly otevřeny galanterie i během toho, co byly ostatní maloobchody uzavřeny. Vzhledem k tomu, že pandemie onemocnění COVID-19 neustupuje, se rozhodla vláda zpřísnit pravidla. V některých uzavřených prostorech se tak smí používat jen respirátory, případně nano roušky.

Co je to nano rouška?

Jak už samotný název napovídá, nano roušky obsahují takzvané nanovlákno. Jedná se o velice tenké vlákno z přírodních, případně i syntetických materiálů. Dokonce můžete narazit i na nano respirátory, protože uvedené vlákno se vkládá i do nich pro zvýšení ochrany proti virům.

Přes nanovlákno neproniknou ani miniaturní částice, a tím pádem zabraňuje šíření kapének do okolí. Stejně tak vás potěší, že nedráždí alergiky. Dokonce nano respirátory a antivirové šátky dobře snáší i osoby trpící nemocemi dýchacích cest.

Respirátory a jejich přednosti

S respirátorem zakryjete ústa i nos, přičemž přes respirátor nevdechujete nefiltrovaný vzduch, tudíž ani všudypřítomné viry a další mikroorganismy. Respirátory se rozdělují na několik skupin, a to podle třídy účinnosti. Jestliže si chcete objednat nano respirátory, podívejte se do e-shopu Mikaton.cz.

Třídy účinnosti respirátorů

  • FFP1 – zachycuje prachové částice, ale nechrání před mikroorganismy.
  • FFP2 (také i KN95 anebo N95) – chrání před jemným prachem, kouřem a pylem, zachycuje viry a bakterie. Účinnost je 95 %.
  • FFP3 (také i N99 a N100) – nejúčinnější ochrana před viry a bakteriemi. Účinnost je 99 %.

 Zanechat komentář

Můžete používat tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(vyžadované)

(vyžadovaný)

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..