Plastová okna a dveře

Když jsem odcházel z kanceláře, pohlédl jsem ještě na nově zasazené petúnie v truhlíku a na svá nová plastová okna. Vyměňoval jsem je teprve nedávno, tak ještě září novotou a spolu s petúniemi budou dělat na celé budově velkou parádu. Opět budu mít zcela jistě nejhezčí květiny na oknech.

Budova téměř v centru města, ve které mám kancelář, patří už ke starším, něco pamatuje. I když zánovní fasáda a nová střecha tomu nenasvědčuje, okna už byla celkem zralá na výměnu už loni, jen nějak nebyl čas. Na komplexní výměnu z fondu oprav to nevycházelo, protože své si žádala i oprava izolací suterénu, tak padlo rozhodnutí, že i stará dřevěná okna za nová plastová okna vymění každý majitel kancelář ve své režii.

Protože výměnu oken jsme už absolvovali doma pře pár lety, věděl jsem, do čeho jdu, co se přerušení práce a nepořádku v kanceláři týká, tak i následného komfortu, zejména při mytí nových oken. A klidu v kanceláři, protože kvalitní plastová okna dokonale odhluční budovu od ruchu ulice. Současně s tím jsem zlikvidoval i staré vertikální žaluzie, ty nová plastová okna jsou vybaveny hliníkovými žaluziemi s mnohem lepším utlumením slunce, aby se mi dobře pracovalo na počítači.

Vybral jsem si proto stejného dodavatele oken, ovšem firma, která nám je kvalitně vyměnilo u nás doma, už neexistuje. Proto jsem hledal jinou montážní partu a našel. Zrovna v té době na budově měnili staré kovové dveře za nové plastové dveře, tak jsme se celkem rychle domluvili, i na termínu.

Stejný nápad však měli i jiní majitelé vedlejších kanceláří a tak se pár dní po mé výměně objevili na budově plastová okna i ve vedlejších kancelářích. Měl jsem na to „čich“, kdyby ne, tak teď mám ty nejstarší a nejšerednější okna z celé budovy. Takhle je naše budova opět v dobré kondici, protože dostala plastová okna a plastové dveře a nejen, že se v ní dobře pracuje, všude do centra je z ní blízko, ale i navenek slušně vypadá.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..