Vrchní matrace zázračně vylepší vlastnosti vaší staré matrace

Na staré matraci se spí špatně. Je proleželá, možná se v ní nachází i prohlubeň po vašem zadku. Investice do nové kvalitní matrace však není zrovna nízká, a tak vás jistě potěší další možnost, jak zlepšit kvalitu té vaší stávající.

Pokud máte starou matraci již masivně proleželou, nezbývá vám nic jiného než si pořídit novou. Jestli to s ní ještě není tak zlé, pravděpodobně by vám pomohla tzv. vrchní matrace.

Krycí matrace dodá anatomické vlastnosti

Vrchní krycí matrace se vyrábí v různých tloušťkách, maximum se pohybuje okolo 10 cm. Proto nedokážou „opravit“ matraci, jež je významně proleželá. Jsou určeny spíš pro matrace ve slušném stavu, kterým však chcete dodat nové anatomické vlastnosti. S vrchní matrací z moderní paměťové pěny si budete připadat, jako byste měli matraci úplně novou, přitom ušetříte tisíce. Za luxusní vrchní matraci dáte zhruba dva až tři tisíce korun. Kolik by vás stála celá nová luxusní matrace? Několikanásobek. Ty nejlepší by vás přišly na desetitisíce.

Vrchní matrace neslouží jen na vylepšení starých kousků

Vrchní matraci si často pořizují i ti, co si právě koupili matraci novou. Proč? Z důvodu ochrany. Vrchní matrace perfektně chrání před znečištěním i mechanickým poškozením. Hodí se zejména do dětských postelí, kde si nemůžete být jistí, co dítko v postýlce provede, a drahé matrace by vám bylo líto. Ta svrchní se navíc mnohem lépe čistí, a i kdyby už vyčistit nešla, prostě koupíte jinou. Pořád přijdete o méně peněz, než kdybyste museli kupovat celou drahou matraci.

Je čas investovat do nové matrace?

Ne každému však bude svrchní matrace vyhovovat. Pokud byste raději koupili celou novou, začněte se poohlížet po současných možnostech. Zapomeňte na předsudky, protože od doby, kdy jste si matraci kupovali naposled, už technologie výrazně pokročily. Pružinová matrace už dnes nevrže, vodní matrace vám nevyplaví byt.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..