Vhodná hokejová výbava přinese požitek ze hry a zabrání fatálním zraněním

Hokej je moc drahá zábava. Ráno se musí brzy vstávat na tréninky. To jsou nejčastější argumenty, jež padají z úst rodičů v případě, že se jejich potomci touží stát Jágry, Hašky, Voráčky, Francouzi, Kováři, Koláři, atd. Avšak není potřeba přihlašovat dítě do nejproslulejšího týmu v okrese. Pokud si opravdu děti přejí věnovat se tomuto akčnímu, rychlému, kolektivnímu sportu, nemusí hned podávat přihlášku pro hraní na profesionální úrovni.

Začínáme s hokejem – stačí nám základní vybavení

Pro začátek je nejjednodušší sehnat si základní vybavení, jako jsou hokejka, puky, helma a chrániče. Primární hokejová výbava stojí úplně stejně, jako když se pořizují lyže, kola, in-line brusle či kopačky a míč. S hokejem se dá začít na zimáku s tátou i mámou, s partou kamarádů nebo spolužáků. V začátcích se teprve určuje, zda má smysl pouštět se do tréninků častěji než jednou týdně. Poradna slouží k základnímu povědomí o tom, jak se výstroj a výzbroj pořizují, kolik vlastně výbava hokejisty stojí.

Jak se vybírají brusle a hokejky? Poradíme vám

Brusle se pohybují v cenových relacích, jež začínají na přijatelné částce kolem tisícovky a končí na cenách pro profesionály. Stejně tak jsou na tom hokejky – nejnižší cena se snížila na přijatelných zhruba osm stovek, což není tak závratná částka, vezmeme-li v potaz, že hokejka začátečníkovi může vydržet několik sezon. Při výběru se orientujte nejen podle ceny, ale hlavně podle typu. Vyrábí se hokejka s úpravou na levou ruku i pro pravorukého hráče. Důležitá je rovněž výška sportovce, podle níž se vybírá i délka hokejky. Pro snadný výběr doporučujeme navštívit poradnu na stránkách bauerhockey.cz, vyhnete se nepříjemnému zjištění nevhodného nákupu.

Specifickou výstroj potřebuje obránce hokejové svatyně

Nejnutnější výbava hokejisty pak zahrnuje i chrániče na kolena, lokty, specifické vybavení potřebuje brankář. Jeho výbava samozřejmě zahrnuje vyrážečku, lapačku, hokejku a brusle. Ovšem i jeho tělo, které je vystaveno velkému tlaku hráčů a rychlosti letících puků, musí být spolehlivě chráněno betony, skelety a kalhotami. Masky a mřížky jsou efektivní součástí brankářovy helmy. Dá se pořídit jak kompletní sada, tak i jednotlivé díly výstroje brankáře. Vhodným výběrem a nákupem ochranných částí předejdete fatálním zraněním, jež hráče v bráně mohou potkat.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..