Správná vlhkost vzduchu je pro zdraví důležitá

Tématu zdraví a správné vlhkosti vzduchu jsme se věnovali už několikrát. No ukazuje se, že mnoho lidí stále podceňuje tuto souvislost. Nejen přímý vliv na naše tělo, ale i dopad na kvalitu bydlení. Problémy mají nejen obyvatelé paneláků s ústředním topením, ale i v rodinných domech.

V zimním období výrazně snižuje vlhkost vzduchu přetápění obytných místností. Suchý vzduch snižuje účinnost sliznic dýchacích cest při obranyschopnosti organismu a různé kýchání a kašel jsou toho důsledkem. Na druhé straně snaha ušetřit v zimě na topení vede mnohé lidi k omezení větrání bytů a ve výsledku se tak snižuje kvalita vzduchu a zvyšuje vlhkost vzduchu. Prvním znakem jsou orosené okna a rohy místností napadají plísně. Bolesti hlavy jsou následovány onemocněním ze spór plísní. Čím více osob obývá dům a čím více se v domě vaří, o to větší může být problém vysoké vlhkosti.

Trvale otevřená větračka na bytě je v zimě cesta k vysokým účtům za topení. Na pravidelné krátké no intenzivní větrání se v domácnostech zapomíná nebo si lidé neuvědomují jeho důležitost pro zdraví i peněženku. Zajistit trvale pohodovou teplotu a správnou vlhkost vzduchu dokáže klimatizace do bytu nebo rodinného domu. Kromě udržování nastavené teploty vzduchu také odstraní přebytečnou vlhkost ze vzduchu. Už nebudete muset každé ráno otírat drobné kapičky vody z oken ani bělit tmavé fleky plísní v rozích pokojů.

okno

Někteří lidé si myslí, že klimatizace je nutná pouze v letních měsících, aby zmírňovala vedro. To je jen jedna z jejích funkcí. Kromě toho dobrá klimatizace umí i přitápět, když klesne teplota a udržuje vlhkost vzduchu na správné úrovni. A optimální teplota i vlhkost vzduchu jsou nejen záležitostí tělesného zdraví, ale i pracovní výkonnosti. Proto firmy a organizace neváhají klimu instalovat do svých budov. A proto i my, když se chceme dobře cítit ve svých příbytcích, bychom se měli jejich příkladem řídit.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..