Jaká hokejová výbava?

I když se považuji za sportovně založeného, jsem spíše na ty letní sporty. Zato si se zájmem vyslechnu zajímavé detaily o činnostech, které sám neprovozuji. Můj soused na zahradě je hotová studnice vědomostí o hokeji. Jeho vnuk je totiž šikovný malý hokejista. A jako správný děda ho nadšeně podporuje.

Na mne je hokej příliš rychlá hra. Ale malému klukovi zřejmě vyhovuje a má hokej rád. I když na hokej je potřebná speciální výbava, která na první pohled není pod barevným dresem znát. Většinou vnímáme jen hokejku, přilbu a brusle. Jak mi vyprávěl soused, tak jsou pod trikem další ochrany kloubů a těla. Hokej je kontaktní sport a každý hokejista jde do soubojů o puk naplno. Správná výbava chrání před úrazy.

Zvláště brankář potřebuje být chráněn před ostrými střelami útočníků. Proti jiným hráčům má navíc speciální brankářskou masku a chrániče nohou – takzvané betony. Zmírňují nárazy puků do nohou, rozšiřují bráněný prostor a taký umožňují „bruslit“ koleny po ledě při rychlé obranné reakci. Soused prý občas vnuka vozí na tréninky a zápasy a prý toho má slušný bágl.

hokejový zápas

Nevím, jaký je jeho vnuk hráč, ale každý děda je na svého potomka jistě patřičně hrdý. V mém okolí není žádný zimní stadión ani nefandím nijakému konkrétnímu mužstvu. Takže i informací o hokeji mám málo. Přišlo mi ale, že můj soused v zahradě je docela dobrá hokejová poradna, a když budu chtít víc informací, mám se na koho obrátit. Bude to barter za mé zahradnické informace pro něj.

Každý sport si vyžaduje nejen znalost techniky a kondici, ale důležitá je také správná výbava. Většina z toho, co každý hráč hokeje potřebuje, je skrytá pod dresem. Kdo není v tomto odborníkem, udělá dobře, když se obrátí na ty, co se v této oblasti nejlépe vyznají. Tak jako v jiných odvětvích i tady platí, že se vyplatí orientovat na kvalitu, abychom nemuseli vše kupovat dvakrát.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..