Hemeroidy nebo zlatá žíla, ze které nezbohatnete

Zlatá žíla je majetek, který vlastní mnoho lidí. Není to však majetek, který přináší radost. Právě naopak. Je to nepříjemné onemocnění, o kterém neradi mluvíme a jehož by se každý nejraději rychle zbavil. Jak však postupovat, aby se nám to podařilo co nejdříve?

Co vlastně ty hemeroidy jsou a jak vznikají?

Hemeroidy jsou zvětšené křečové žíly v konečníku. Vznikají z nevhodného poměru mezi tlakem krve a pevností žilních stěn. Pokud je tlak krve příliš velký a cévní stěna slabá a nepružná, může se vydout až prasknout. Podle místa, kde se nacházejí, je můžeme rozdělit na vnější a vnitřní. Příčiny jejich vzniku jsou různé. Nejčastěji je to nesprávná životospráva. To znamená příliš zpracována moderní strava s minimálním množstvím vlákniny a nedostatek pohybu.

Dalšími faktory, které mohou vyvolat nebo zhoršit již existující příznaky jsou záněty v pánevní oblasti, těhotenství, onemocnění trávicího systému, jako je například Crohnova choroba, syndrom dráždivého střeva. Výrazně stav ovlivňuje dědičnost, ale zejména dlouhotrvající zácpa, průjem či obezita. I věk může značně ovlivnit jejich výskyt. Většinou problém s hemeroidy nemají lidé mladší 25 let. Ale například ve věku nad 50 let má podobné problémy zhruba polovina populace. Zajímavostí je, že například u žen se vyskytují hemeroidy častěji než u mužů.

Jak se hemeroidy projevuj

Jelikož zlatá žíla patří k nejrozšířenějším chorobám, většina lidí by příznaky mohla dokonale popsat. Ale pro ty, kteří mají to štěstí, a nikdy podobné trápení neměli, vysvětlím podrobněji. Hemeroidy postihují konečník a často bývají dlouhodobým společníkem. Projevují se nepříjemným svěděním, pálením, bolestí a mnohdy i krvácením v oblasti konečníku. Kromě toho může být přítomna zácpa, pocit plnosti a tlaku v konečníku, nejčastěji při vyprazdňování.

Co pomáhá při hemeroidech

Jelikož hemeroidy jsou především důsledkem nesprávného stravování, základem je právě změna jídelníčku. Přidat bychom měli potraviny s vlákninou. A to ve formě čerstvého ovoce, zeleniny, ale i grahamových či celozrnných potravin. Speciálně působí zejména sušené švestky a fíky. Ale i lněná semínka. Dostatek tekutin by měl být samozřejmostí.

Vyplatí se i postupně zpevňovat cévní stěny. Velmi vhodný je k tomu vitamin C a A, které podporují i ​​hojení sliznic. Stejně flavonoidy. Ty najdete například v citrusech. Nesmíme zapomínat ani na doplňky stravy. Mezi doplňky stravy na hemeroidy patří třeba Hemoxin.

Podobné články:

Správná vlhkost vzduchu je pro zdraví důležitá
Tématu zdraví a správné vlhkosti vzduchu jsme se věnovali už...
Číst dále
Kdybych přišel o byt
Před pár lety jsme na bicyklovém výletě s přítelkyní navštívili...
Číst dále
zelízelí
Kysané zelí jako zdroj vitamínu C. Nebo...
Máte rádi kysané zelí? Věříte, že vás svými vitamíny ochrání...
Číst dále
Znamení Lva
Dny ve znamení Lva jsou ty dny, které jsou v...
Číst dále
Proč se přepuštěné máslo nezkazí
Máslo je stále oblíbenou potravinou mezi mnoha lidmi. I přes...
Číst dále
Dopřejte si radost z jídla
Jídlo není jen fyziologická potřeba, potrava nemá jenom zahánět hlad....
Číst dále

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.