Už je v prodeji Lunární kalendář 2017 pro pole a zahradu

I na tomto webu můžete v článcích o pěstování v zahradě najít zmínku o tom, že jsme některé práce naplánovali tak, aby byly v souladu s postavením Měsíce, abychom podpořili růst stromů nebo naopak zabránili šíření se plevele. Dny kořenů, listů či květů mohou být určující, kdy se rýpat v zemi nebo raději nechat rostliny na pokoji. Pokud vás toto téma zaujalo, pokud jste měli možnost úspěšně vyzkoušet uspořádání domácích prací podle Luny, tak nyní je tu pro vás Lunární kalendář na příští rok.

Práce v zahradě, ale i úklid v domácnosti, plánované podle Lunárního kalendáře, vám může ušetřit spoustu času i námahy. Rostlinám se lépe daří, když jsou sázené ve správný čas, sazenice zdravě klíčí, když jsou seté ve správný den. Špína lépe pustí, když je Měsíc ve správné pozici.

Ještě donedávna jste museli mít speciální znalosti, abyste správně určili vhodný termín pro každý druh činnosti v domácnosti i v zahradě. Protože ale stále více a více lidí na vlastní kůži pocítilo výhodnost držet se tohoto systému organizace prací, je stále větší zájem o lunární kalendář s jednoduchým popisem vhodných a nevhodných termínů.

Knihkupectví Martinus připravilo přehledný a „lopatistický“ Lunární kalendář 2017 – pro pole a zahradu ve stolním provedení. Jednoduchým způsobem popisuje jednotlivé dny a co se v nich vyplatí provádět.

Předložený kalendář je novinkou mezi lunárními kalendáři. Pro každý den a každou skupinu plodin je barevně a číselně vyznačena vhodnost setby, sázení, přesazování či ošetřování rostliny. V kalendáři nejsou kromě Úplňku, Novu a Přízemí vyznačeny čtvrti, směr měsíce ve zvěrokruhu ani znamení. Všechny tyto vlivy jsou pro každý den, skupinu plodin a ošetření spočítány podle váhy prvku do výsledného barevně-číselného kódu.
V kalendáři kromě vysvětlivek není text. Tím se kalendář stává jednoduchým, přehledným, každému srozumitelným.
Kalendář umožňuje díky jednoduchosti plánovat práce na poli a v zahradě v nejvhodnějších dnech.

Používání lunárního kalendáře je snadné i pro lidi bez znalostí vlivu Měsíce a jeho fází na každodenní život.

Zařazení do jedné ze čtyř skupin: semeno, kořen, list-stonek, květ-plod je rozhodující užitná část rostliny, kterou zbierme. Podle barvově-číselné škály (od zelené „1“ – nejvhodnější období, po červenou „10“ – nevhodné období) určíme vhodnost setby, výsev připraven přesazování konkrétní plodiny v daný den. Další část je věnována ošetřování rostlin. Opět se pro ten který druh ošetření rostliny rozhodneme na základě barvově-číselné škály: zelená 1 optimální, červená 10 nevhodné.

Do zahradního domku se vám může lépe hodit nástěnný Lunární kalendář 2017 – pro pole a zahradu. Má větší formát a lépe se v něm hledají informace, i když máte ruce od hlíny po práci na záhoně.

Podrobnosti nástěnného lunárního kalendáře pro rok 2017:

Vazba: spirální
Rozměr: 302 × 495 mm
Hmotnost: 210 g
Jazyk: český jazyk

Když si objednáte váš nový lunární kalendář na rok 2017 již nyní, lépe zvládnete první práce v zahradě počátkem roku a vaší zahradě se bude lépe dařit. A kdo má pochybnosti v vlivu Měsíce na zahradu, tomu stačí připomenout, jak dokáže pravidelně každých šest hodin hýbat s hladinou moří při přílivu a odlivu 😉

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..