Dny ve znamení Raka

Jako dny Raka se označují jen dva až tři dny v měsíci. V lunárním kalendáři jsou označeny obrázkem raka.

V těchto dnech naše tělo ovlivňuje síla, působící na hrudník , plíce, žaludek, játra a žlučník.

Hlavně na podzim jsou naše plíce dost zatížené. Více, než v jiných částech roku. Ve zvýšené míře se projevují zejména onemocněními dýchacích cest. A právě dny ve znamení Raka nám dávají příležitost udělat pro tyto orgány cosi navíc. Posílit je můžeme jóga přiměřeným sportem, jógou, strečinkem či různými dechovými cvičeními.

Pozor však na nepřiměřenou zátěž. Ve dnech Raka je dobré zbytečně neponocovat a večer se vyhnout těžkým a mastným jídlům. Zabránilo by to v regeneraci vašich orgánů, která se děje právě v noci. Fáze regenerace žlučníku probíhá mezi 23.00-1.00 a jater mezi 1.00-3.00.

Rak je vodní znamení . Kdo má třeba revma, neměl by ve dnech Raka větrat ložní prádlo venku. Vlhkost ze vzduchu dlouho zůstává v peří. Může to mít za následek výraznější bolesti.

Dny Raka v zahradě

Dny Raka jsou dny listů .

Rostliny velmi dobře přijímají vodu a umí s ní hospodařit. V těchto dnech je tedy ideální pokojové i balkónové rostliny vydatně polít . V době klesajícího počtu Měsíce i přihnojit . Dny jsou vhodné i nasazení a setí listové zeleniny (salát vysazen v době klesajícího počtu Měsíce tvoří pěkné hlávky).

salát hlávkový V tomto období se můžete pustit i do ničení nadzemních škůdců v době klesajícího počtu Měsíce.

Ve dnech Raka se vyvarujte vysazování a setí rostlin, které mají růst do výšky.

Pozor také na stříhání ovocných stromů a keřů . Tyto práce nedělejte v době Dorůstající měsíc, zejména na jaře. Rak za úplňku Měsíce je mimořádně nepříznivý .

Dny Raka v měsíci listopad 2012 jsou sobota, neděle, pondělí 3., 4., a 5.

V těchto dnech se také vyhněte uskladnění ovoce a zeleniny ve sklepě . Ale i zavařování či jinému konzervování. Vysoká vzdušná vlhkost by mohla způsobit rychlou hnilobu.

Zdroj: Lunární kalendář, kniha Život podle Luny

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..