Úspěšný a pestrý jídelníček

Výrok „Co bych snědla, abych zhubla“ se stal legendárním a jeho autorka možná ani nevěděla, jak trefila hřebíček na hlavičku. Protože cestou k hubnutí není nejíst, ale naopak, co správně jíst. A protože v oblasti výživy jsme neustále bombardováni reklamou nebo zaručenými zprávami lifestylových magazínu (sudá čísla zákusky, lichá hubnutí), má mnoho lidí potíže se sestavením správného jídelníčku pro úpravu svého hmotnosti a zdraví. Nyní je tady řešení.

Co pomáhá jednomu, nemusí být užitečné pro druhého. Každý jsme trochu jiný a každý žijeme jinak. Někdo sportuje každý den, někdo každý den prosedí v kanceláři a sotva vyjde v neděli na procházku. Někdo je zdravý jako buk a někdo trpí různými neduhy. Najít univerzální řešení pro každého prostě nejde.

Všechny tyto faktory bere v potaz služba PestrýJídelníček.cz a dělá to dobře. Zájemcům o efektivní a zdravé hubnutí už rozeslala více než 200 000 jídelníčků, šitých na míru. Jak to dokáže?

V krátkém úvodním dotazníku určíte nejen to, kolik si přejete zhubnout, ale také uvedete, kolik je vám let. Jinak hubnou muži a jinak ženy. Dále pak jaký typ zaměstnání váš živí a jak často se věnujete sportu. Pro zdravé hubnutí je neméně důležité znát, jestli netrpíte některou z takzvaných civilizačních anebo metabolických chorob, protože v takovém případě by vám nesprávná dieta nejenže nepomohla zhubnout, ale mohla by vám celou věc ještě zkomplikovat. V závěru se dovíte nejen, jaký je váš Body Mass Index, tedy orientačně jak moc kilogramů nad optimum nosíte na svém těle, ale i optimální denní příjem energie, který byste měli přijmout pro zdravý život. Pak už jen stisknete tlačítko a za pár chvil přistane ve vaší mailové schránce pestrý jídelníček na týden.

jidelnicek

Rozpis jednotlivých jídel na celý týden včetně gramáže podle údajů, které jste zadali v úvodu vám pomůže optimalizovat příjem potravy tak, abyste dosáhli kýženého cíle. Nezapomínejte však, že jídlo je jen část procesu hubnutí. Změna stravovacích návyků vám pomůže jen tehdy, když přidáte přiměřený, ale pravidelný pohyb. Je jaro, využijte příležitostí k procházkám v parku nebo blízkém lese. A možná později se vydáte na delší túry nebo začnete jezdit i na kole.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..