Italské speciality u vás doma

Co vám přijde na mysl, když se řekne italská kuchyně? Vsadím se, že to bude v první řadě pizza. A hned za ní italské těstoviny. No italská kuchyně je rozmanitá. Pokud jste ji ochutnali například během dovolené či návštěvy pravé italské restaurace, jistě chutnala i vám. A víte v čem spočívá tajemství skvělé chuti těchto jídel? No přece v originálních surovinách. A nemějte strach, nemusíte za nimi cestovat stovky kilometrů, široký výběr najdete už i u nás. Stačí si vybrat.

Italská kuchyně je považována za jednu z nejlepších na světě. Jídla jsou nejen chutné, ale většinou i zdravé. Každý region, či dokonce jednotlivá města mají své tradiční speciality. Receptury vycházejí z místních surovin a místní jsou na ně patřičně hrdí. Jídlo zde neznamená neustálou změnu, ale naopak stálost. Italové rádi jedí místní jídla. Ženy dodnes ručně připravují těsto na čerstvé domácí těstoviny. Oslavy se neobejdou bez starých rodinných receptů a hlučné zábavy.

oblíbené italské těstoviny

Pokud jste si však oblíbili italské těstoviny, i zde máte dvě možnosti. Buď si je koupíte hotové, nejlepší jsou ty originální, přímo z Itálie, nebo si je můžete vyrobit doma sami. I zde však dejte přednost kvalitní mouce. Ideální je ta z tvrzené pšenice pěstované na polích jižní Itálie. Hotové italské těstoviny dostanete dnes už i čerstvé. A to díky moderním technologiím, vakuovému balení a rychlé přepravě.

K těstovinám neodmyslitelně patří omáčky. Ty pravé italské dostanete koupit také. Je jen na vás, jakou si vyberete. Máte chuť na houbovou, boloňskou či sýrovou? Žádný problém. Pokud koupíte ty originální italské, máte záruku, že na jejich přípravu byly použity ty nejlepší a nejčerstvější suroviny.

Pokud však nemáte čas na zdlouhavé vaření, italská kuchyně nabízí i jiné možnosti. Důležité je jen vybrat si kvalitní suroviny. A ani vařit přitom nemusíte. Kompletní občerstvení připravíte jednoduše. Nakrájejte několik druhů sýra na plátky, k tomu kousky salámu či pravé sušené šunky a celou tuto dobrotu ozdobte voňavými rajčaty. Navrch jen pár kapek olivového oleje a pravá italská specialita je na světě.

Pokud se vám zdá, že vaše letošní dovolená je ještě daleko, zkuste si ji přiblížit. Skvělým jídlem z italské kuchyně to půjde určitě.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..