Jak získat a udržet si zdraví

V životě jsou věci tak samozřejmé, že jim věnujeme pozornost, až když o ně přijdeme. Bohužel patří mezi ně i naše vlastní zdraví. Moc se o něj nestaráme, pokud nás nic nebolí, a dáváme mu zabrat tím, jak žijeme a co vše jíme a pijeme. Když se objeví v těle nerovnováha a propukne nemoc, snažíme se následky dlouhodobého zanedbávání řešit co nejrychleji a saháme po tabletkách. Existují ovšem i šetrnější metody, jak si přinavrátit zdraví a udržet si ho.

Tak jako jsme si zdraví nesprávnou stravou ničili postupně a pomalu, podobně je to i s jeho obnovením. Nic nejde uspěchat a léčení pomocí bylinek a látek obsažených ve zdravé stravě je možná pomalejší, zato ale stabilnější. Možná si z dětství pamatujete, jak nám rodiče dávali pít rybí tuk nebo vařili heřmánek či čaj z jiných bylin. Ne vždy chutnali dobře, ale pokaždé účinkovali na náš organizmus a dodávali mu potřebné vitamíny a stopové prvky.

Největším problémem dnešní doby je rychlé životní tempo, kdy si nemáme čas pořádně odpočinout a zregenerovat svůj organismus, a průmyslově vyráběné potraviny, ve kterých jsou kvůli dosažení nízké ceny nahrazovány výživové látky náhražkami a dochucovadly. Pak se nikdo nemůže divit, že když jeho tělo nedostává co potřebuje, že churaví. Jistým způsobem řešení tohoto stavu je doplňování potřebných látek výživovými doplňky, lepším ale důsledný výběr potravin anebo hotových jídel v restauracích tak, abychom obnovili přirozenou rovnováhu našeho těla a dosáhly vyšší výkonosti organismu bez podpůrných prostředků.

byliny

K tomu ovšem potřebujeme znát, jak naše tělo funguje a jak se projevuje nedostatek jednotlivých vitamínů, stopových prvků nebo základních surovin v jídle. A jak také prospívají našemu zdraví v přírodě dostupné látky ve formě bylin, ovoce a zeleniny. Volně rostoucí trnky, šípky nebo hloh možná nejsou tak exotické, jako ovoce na pultech supermarketů. Na druhou stranu mají pro naše zdraví daleko vyšší přínos a nic nás nestojí. I procházka za účelem jejich sběru v přírodě bude součástí našeho ozdravného procesu. Čerstvé nebo sušené byliny a léčivé rostliny pomáhají udržovat naše zdraví.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..