Neviditelní zabijáci u vás doma: Jak se bránit?

Před lety jsme bydleli v paneláku blízko rušné křižovatky. Pokaždé, když jsme větrali, usadil se na nábytku prach a na jeho lesklém povrchu bylo všechno hned vidět. Tehdy jsem si uvědomil, co všechno asi tak ve vzduchu, na první pohled čistém a čerstvém, může být. Prach je viditelný, ale co dalšího, na první pohled nepostřehnutelného, se v něm vyskytuje a jak to asi působí na člověka a jeho zdraví?

Tato otázka vyvstává zejména teď, s nastupujícím létem, kdy více času, než dosud, budou naše větrací okna na bytech otevřená. Teď už sice bydlím na klidnějším místě, s výhledem na stromy a do polí. Prachu se mi do bytu dostává méně, než v minulosti, zato ve vzduchu jsou jiné látky. Nedávno nás překvapil déšť s nádechem do žluté barvy, čistit jsme museli nejen auta před domem, ale taky balkóny a parapety oken. Důvodem byl pyl z nedalekých polí, který vítr zavál do města a déšť smyl z oblak.

A tak jsem si znova uvědomil, že vlastně ani netušíme, co vše se ve vzduchu skrývá. Když cestujeme hromadnou dopravou a někdo kašle nebo kýchá, víme, jací zabijáci se ve vzduchu nacházejí. Ale bakterie a viry nejsou jenom v autobusech. Jsou všude kolem nás a nevíme, zda nemocný není soused, s kterým si povídáme na chodbě domu. A roztoče nepotřebují ke svému šíření po našich příbytcích nemocné sousedy. A co teprve, když máte doma psa nebo kočku!

Není se čemu divit, že lidé občas pokašlávají nebo kýchají, řeší co na oteklé oči nebo jak odstranit dušnost. Ale to vše je jen řešení následků. Pokud nebudeme dýchat čistý vzduch, spotřeba papírových kapesníků klesat nebude. Když chcete mít doma opravdu čistý vzduch, vyberte si tu správnou čističku vzduchu a odstraňte ze vzduchu všechny mikroskopické nečistoty a bakterie. Včetně cigaretového dýmu, který k vám proniká skrz balkón od sousedů.

AirFree

Čističky vzduchu dokáží v uzavřeném prostoru bytu nebo kanceláře cirkulací vzduchu přes své tělo odstraňovat ze vzduchu zdraví škodlivé částice (prach, bakterie, viry, roztoče, pyl…) i alergeny a tak čerstvý vzduch může být opravdu zdravý. Princip spočívá k zahřátí procházejícího vzduchu na vysokou teplotu, čím jsou škodlivé částice ničeny na 99%. Čističky se vyrábějí v několika velikostech, od toho se pak odvíjí doporučená plocha místnosti, ve které jsou zapojeny. Do domácností vhodná nejprodávanější čistička AirFree je naprosto bezúdržbová, nemusíte měnit filtry ani nic doplňovat. Stačí ji pouze elektrická zásuvka a udělá vaši ložnici nebo dětský pokojík zdravým. Navíc je úplně neslyšitelná, takže můžete spát spokojeně a klidně.
 

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..