Jak se správně vážit

Umět se správně odvážit, když hubneme, je důležité nejen z estetického ale i zdravotního hlediska. Nejde přitom jen o přesnost vážení, ale především o to, co vážíme. Protože osmdesát kilo u zápasníka má jiné složení, než osmdesát kilo ženy z kanceláře. Pokud chcete zhubnout správně a zdravě, měli byste používat váhu s tělesnou analýzou.

K hubnutí „dožene“ hodně lidí situace, kdy se už nevejdou do oblíbeného oděvu nebo začínají se zadýchávat při chůzi do schodů a ani procházka parkem už nepřináší potěšení. Na sport už není ani pomyšlení, vyjma toho v televizi. Takhle se na našem tělu podepisují dlouhodobé stravovací návyky a málo pohybu. Na těle se začíná ukládat tuk a svaly mizí. Většina lidí v této chvíli sáhne po „záchranném kole“ zvaném dieta a začíná hubnutí.

Dieta ovšem nesmí znamenat, že začneme jíst jen málo. Dieta v případě hubnutí znamená, že změníme složení stravy tak, abychom dodali tělu ty živiny, které mu chybí a ubrali ty, kterých dostávalo přebytek, nejčastěji jsou to cukry v různých podobách. Úprava množství přichází na řadu až tehdy, když jsme se v minulosti opravdu přejídali. Sport se má dostat ke slovu v době, když jsme snížili hmotnost natolik, že fitness či jiný pohyb není nebezpečný pro naše klouby a srdce.

Důležité u hubnutí ovšem je, aby klesala hmotnost tělesného tuku a ne svalů. Nejde o hubnutí za každou cenu, ale o zdravé hubnutí. Proto by vám neměla chybět osobní váha s tělesnou analýzou. Protože když máte jen mírnou nadváhu, změnou stravovacích a pohybových návyků nemusí dojít k celkovému snížení vaší hmotnosti. Úbytek tuků může doprovázet přírůstek svalové hmoty, zejména je-li vaším pomocníkem sport. Na první pohled to nepoznáte, dobrá osobní váha vám to ukáže.

tanita

Tukem ovšem nemyslíme jen ten podkožní, který vytváří na našem tělo obliny. Je nehezký, ale ne nebezpečný. Na rozdíl od tuku útrobního, který obaluje naše orgány a může mít vliv na řadu takzvaných civilizačních chorob. Omezuje vnitřní orgány v jejich činnosti, brání dobrému zásobení krví a i když není na první pohled vidět, kilogramy navíc nám ztěžují i pohyb.

Když se rozhodnete udělat něco dobrého pro své tělo, je dobré doplnit dietu o sport a kontrolu vašeho hubnutí svěřit kvalitní osobní váze Tanita.
 

 

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..