Sypaný čaj pro zdraví i dobrou náladu

Čaj je považován za společenský nápoj, který nabízíme jako alternativu ke kávě návštěvám, používáme jej jako prostředek podpory zdraví. Dobrý a kvalitní čaj může být také originálním dárkem, protože mnoho lidí nakupuje nápoje s názvem „čaj“ v supermarketech a dobrý čaj v podstatě neznají. Přitom kvalitní čaj je k dispozici, chcete-li.
 

Vzpomínám si na dětství, jak maminka vařila čaj. Z krabice nasypala do čajítka a nechala vylouhovat. Dnes jsou rozšířené porcované čaje v pytlíkách, které ušetří čas, ale často se nedoporučuje je kompostovat, kdo ví proč. Zkusili jste je otevřít? Podle mého názoru vypadá kvalitní čaj jinak. Je to zcela odlišný zážitek otevřít balíček kvalitního sypaného čaje. Úplně jinak vypadá, zcela odlišně voní a zcela odlišně chutná. Je to jiná konzistence, žádný rozdrcený prach. Jistě, jeho příprava není tak pohodlná, jako ponořit papírový sáček do hrnku, ale pití čaje a jeho příprava je rituál, který byste si měli vychutnat. Během přípravy čaje zpomalte, relaxujte, odpočívejte s ním. Užijte si jeho vůni, chuť, sílu okamžiku.

My doma nepijeme čaj pro teplou vodu, ale pro jeho účinky. Proto se máme rádi bylinkové čaje, do kterých se látky obsažené v rostlinách vylouhují. Také ovoce obsahuje nejen vůně, které ozvláštní takový čaj, ale také ingredience, pro které ho babičky používaly pro domácí léčbu některých neduhů. Neexistují žádné důvody pro stejné příčiny nepít čaj dnes.

A když přece jen nemáte na přípravu čaje tolik času, kolik si představujete, zkuste čaje v pyramidách. Tento prostorový objekt může obsahovat mnohem více než plochý stlačený sáček. Plné kousky ovoce, celé kousky bylin, obsahující esenciální oleje. Vyzkoušejte rozdíl mezi kvalitním sypaným čajem a levnou hmotou z hypermarketu. Budete překvapeni, jak může čaj chutnat a že to není nápoj jen pro nemocné, kteří ho pijí horký s medem a citronem. Pijeme čaj především pro jeho blahodárné účinky na naše tělo a ducha.

Označeno tagem

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..