Outdoor potřeby, které se hodí nejen horolezcům

Výlety do přírody, treking, horolezectví, přespání v lese v nouzových podmínkách – to vše jsou zážitky, na které spousta lidí nedá dopustit. Pakliže k nim patříte také vy, jistě dobře víte, co si s sebou na takovéto cesty máte vzít, aby vám nic nechybělo. Přesto se najde pár tipů, kterými jistě nepohrdnete. Mohou obohatit vaše vybavení, díky čemuž si na cestách užijete ještě více komfortu a zábavy.
 

Trekingové hole

Hlavně pro starší občany a méně pohyblivé jedince jsou trekingové hole důležité. A to i tehdy, nevydávají-li se na nijak náročnou trasu. Trekingové hole, jak už z názvu vyplývá, jsou samozřejmě určené na treky, tedy delší, náročnější túry, v nichž často překonáváte stovky výškových metrů v nepřehledném terénu. Hole vám pak pomáhají udržovat stabilitu. Jde tedy o prvek, který byste rozhodně neměli zatracovat.

Moderní trekingové hole jsou perfektní v tom, že se dají snadno složit a přivázat k batohu, takže když je nepotřebujete, nemusejí vám nikterak překážet ve volné chůzi.

Věci pro horaly

Jestliže rádi lezete po horách a občas si uděláte nějaký ten lehce horolezecký výstup, případně naopak slaňujete, vždy byste u sebe měli mít patřičnou výbavu. Základem jsou lano a karabina. Čím více karabin u sebe máte, tím lépe. Praktickou záležitostí jsou pak úvazky, s jejichž pomocí se dá velmi snadno slaňovat z větších výšek.

Karimatky

Tradiční pomůckou pro cestovatele a zálesáky jsou karimatky. V dnešní době jich je na výběr skutečně značné množství. Kromě klasiky můžete zvolit třeba samonafukovací model, potažmo aluminiovou karimatku, jež se vyznačuje nízkou hmotností v řádech maximálně stovek gramů. V batohu navíc zabere naprosté minimum místa. Nafukovací karimatky jsou obecně hitem, ovšem praví horalové a vandráci je opomíjejí, protože už pro ně představují přílišný luxus. V každém případě poskytují dobrý komfort. Po ránu vás pak nebolí záda, což je asi to nejpodstatnější.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..