Cibule léčitelka

Hurá. Mám to za sebou. Ať už to byla jen obyčejná viróza nebo rovnou chřipka, je mi v podstatě jedno. Důležité je, že to celé trvalo jen pár dní. Dokonce u mě neplatilo ani staré známé, že rýma léčená trvá týden a neléčená sedm dní. Celý tento stav, včetně tekoucího nosu, bolesti kloubů, hlavy i svalů, jsem zvládla za čtyři dny. A to, prosím pěkně, bez jediné chemické tabletky. Jen pomocí homeopatie, bylinných čajů a obyčejné cibule. Nevěříte?

 

Stavy, podobné tomu, jaký jsem zažila minulý týden, se u mě neopakují až tak často. Celý rok jsem nic podobného nezažila. V sobotu mi ještě nic nebylo, ale v neděli už jsem cítila únavu. Bylo mi zima a nos se mi změnil na tekoucí vodovodní kohoutek. Jediné, co mě tehdy zajímalo, bylo ticho a teplá postel. Jenže problém. Nic jsem v práci neřekla, dovolenou jsem si kvůli nachlazení brát nechtěla a navíc v práci nastával dost perný týden. Rozhodla jsem se tedy, že to zkusím zvládnout takříkajíc za chodu. Tedy přesněji za chodu do práce.

Do postele s cibulí a horkým čajem

Hned první den v práci s virózou byl nekonečný. Spotřebovala jsem asi dva balíčky jednorázových papírových kapesníků, no a můj nos podle toho také vypadal. Kdo mě nezná, mohl by si klidně myslet, že jsem starý alkoholik. Ale zvládla jsem to. Po příchodu domů jsem už jen rychle udělala nejnutnější opatření a pak ulehla do postele. A jaká ty opatření byla?

V první řadě ošetřit nos. Homeopatická mastička s měsíčkem v bílé vazelíně je na takové případy jako stvořená. Pak jsem si uvařila bylinkový čaj. Jinak bych se totiž nevypotila. Byl namíchán z vrbové kůry, ta působí jako přírodní lék proti teplotě a zánětu. Ale byla v něm i lípa, mateřídouška a lékořice. Samé dobré věci na vypocení i proti případnému kašli. Naštěstí alespoň ten jsem neměla. No a když jsem měla čaj uvařený, došlo na poslední, nejdůležitější opatření. Očistit a nakrájet velkou cibuli na kousky, rozložit ji na talířek a umístit na noční stolek. Teď jsem si už mohla jít lehnout. Krátce na to jsem usnula.

cibule

Po čtyřech dnech celkem zdravá

Takto to pokračovalo celé čtyři dny. Od pondělí do čtvrtka. Ráno do práce, pak čaj a cibule u postele. No už ve čtvrtek mi bylo podstatně lépe a v pátek ráno, tedy Velký pátek, jsem vstala z postele bez jakýchkoliv příznaků. Bez bolesti, bez únavy, bez rýmy. A dokonce i bez herpesu. Co mě překvapilo asi nejvíce. Protože oslabení mého těla bylo značné a podráždění kolem nosu taky. Co způsobilo, že jsem se z tohoto stavu dostala tak rychle?

Za jedno asi to, že jsem za celou dobu nevzala jednu jedinou chemickou tabletu. Ani proti teplotě. Ani proti bolesti. Neboť tyto, a to mnozí nevědí, jen potlačují příznaky a vlastní uzdravení jen oddálí. Zato jsem tři dny spala s cibulí. A i když to byla dokonalá antikoncepce, splnila svůj účel. Rozkrojená cibule mi totiž nejen že pomohla uvolnit ucpaný nos, ale zřejmě opravdu zničila i viry, které se pokoušeli nade mnou zvítězit.

Na závěr jen dodám, že jsem si dávala k posteli každý den cibuli čerstvou a pevně věřím, že se jí nenakazí ty ubožátka žížaly, protože použitá cibule skončila v kompostu.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..