Substrát necháme zmrznout na balkoně

Zimu a mráz, které vládnou za oknem, využijeme pro svůj budoucí prospěch. Ale ne tak, jako je na obrázku, že necháme své rostliny zamrznout a zapadat sněhem. Máme na mysli prospěch rostlinek, které plánujeme vysévat a vysazovat na jaře, které nám mají přinést úrodu a užitek toto léto. A leden je nejlepší čas využít přírodu na založení zdravé úrody balkónové zeleniny, zeleniny v zahradě nebo květů na oknech.

Když začnete vysévat semena rostlin brzy na jaře, bedlivě sledujete, jak se jim daří, snažíte se jim vytvořit co nejlepší podmínky, aby všechny vyklíčily a dorostly do velikosti, kdy je můžete přesadit. A i pak dáváte pozor, aby jim nechyběla voda ani nic jiného, aby rostlinky silněly. Těšíte se z každého nového lístku, z každého nového květu. A mezitím mladé kořínky rostlinek požírají v zemině skryté ponravy a kdejací brouci. Když zjistíte jejich přítomnost, mnoho rostlinek je nenávratně zničeno a pokud chcete zachránit alespoň zbytek budoucí úrody, nezbývá vám nic jiného, jen sáhnout k chemických přípravkům a škůdce v substrátu zničit.

semena

Nebo nyní v tuhých mrazech dát pytle se substrátem na balkon a nechat je několik nocí na mrazu pod minus 10 ° C. Ten spolehlivě zničí všech škůdce, ukryté v substrátu a čekající, kdy se v jejich blízkosti objeví mladé jemné kořínky. Pokud máte sáčků se zeminou více, nepokládejte je jeden na druhý, ale raději je postavte vedle sebe tak, aby se dotýkaly zdi nebo druhého sáčku co nejmenší plochou. Tak se mráz dostane k zemině ze všech stran, pronikne do jejího nitra a vám to ušetří nejen peníze za chemické postřiky proti škůdcům, ale i vaše zdraví před chemií, pokud plánujete substrát použít na výsadbu balkónové zeleniny nebo papriky a rajčat do zahrady.

Po několika mrazivých nocích můžete zeminu uložit zpět na vaše obvyklé místo, kde vás počká do začátku prvních jarních prací, spojených se založením úrody ovoce a zeleniny na balkonech či v zahradě.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..