Vynález na žehlící prkno

Žehlíte často? I pánské košile? A kolikrát se vám stalo, že se vám při jejich žehlení žehlicí prkno doslova svléklo z potahu? To je radost, co? A teď odložit košili, napravit potah a znovu pokračovat v žehlení. Tak tohle se mi stávalo pravidelně. Naštěstí je to už minulost. Pomohl mi jednoduchý vynález z domácích „zdrojů“.

Dlouho jsem žehlila košile svým osvědčeným způsobem. Nejprve límec, potom rukávy. Následovaly oba přední díly. A nakonec jsem se dostala na zadní zádový díl. Pokud byla košile z materiálu, který se příliš rychle nemačkal, zvládla jsem celý postup bez větších problémů. No košile z bavlny se nežehlí až tak jednoduše. Občas se mi stalo, že dokud jsem se dostala k žehlení zádové části, pokrčila jsem si přední díl. A někdy i oba.

Inspirující video

košile Takhle jsem se trápila se žehlením donedávna. Až jsem jednou natrefila na zajímavé video. Chlap si v něm žehlil košili. Šlo mu to tak šikovně, že jsem se i trochu zastyděla. Já, žena se zkušenostmi, si neumím poradit se žehlením košile a takový mladý kluk to zvládá „levou zadní“. No když jsem uviděla jeho jednoduchý postup, nedalo mi a hned jsem se rozhodla, že ho vyzkouším.

Do té doby jsem žehlila košili tak, jakoby člověk, který ji má na sobě, stál rovně přede mnou. No na videu to bylo jinak. A tak jsem to zkusila i já.

Žehlení límce a rukávů se vlastně nelišilo. Jen potom následovala malá změna. Košili bylo třeba otočit. Jakoby ten, kdo ji má oblečenou, ležel přede mnou a já jsem stála u jeho boku. Jako první jsem začala žehlit ramena. Využila jsem při tom zúženou část žehlícího prkna. Ale při posouvání košile se mi začal posouvat i potah na desce. Dokonce sami stalo, že jsem si toho nevšimla a zažehlila takto zmačkaný potah spolu s košilí. No a na košili to bylo hned vidět.

Rozzlobilo mě to, protože nový způsob žehlení se mi celkem zamlouval. Jenže, jak udržím potah na svém místě? Ksakru, musím něco vymyslet! A tak jsem začala intenzivně přemýšlet. Až jsem přišla na malý zlepšovák.

Spony na šle a kousek gumy

sponka na žehlící prkno
sponka na žehlící prkno

V šuplíku šicími potřebami jsem objevila spony na šle. Byly ještě z dob, kdy jsem jako mladá maminka šila pro své děti. A guma do kalhot se u mě také vždycky najde. Kousek jsem z ní odstřihla. Pak jsem na oba konce přišila spony na šle a účinná pomůcka byla na světě. Pomocí ní jsem prostě zespodu žehlícího prkna upevnila látkový potah.

sponka na žehlícím prkně
sponka na žehlícím prkně

Od té doby nemám s „pohyblivým“ potahem žádné starosti. Drží pevně na svém místě a já mohu pohodlně žehlit nejen košile, ale i povlaky na peřiny či dlouhé kalhoty.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..