Rolety a žaluzie

Když si necháte na bytě či domě vyměnit stará okna za nová dřevěná nebo plastov8, dodáte domu nejen vyšší hodnotu, ale zlepšíte tak i svůj životní prostor. Snížíte náklady na topení v zimě, ušetříte čas při jejich mytí. Ale je to opravdu všechno, co můžete pro svá okna a zejména pro sebe udělat?

Ve starších bytech byly oblíbené látkové rolety na okna. A jak už tak občas bývá, opět lidi přicházejí starším věcem na chuť. A tak se znovu v našich bytech objevují látkové rolety, které mají své nesporné výhody a uplatnění. K dostání jsou v různých barvách a i s moderním ovládáním. A vyrábí se přesně na míru.

Látkové rolety jsou využívány pro interiérové stínění. Takže pokud nechcete, aby vám večer po rozsvícení světel koukali sousedé do oken anebo nechcete,a by vám ostré slunce zvenku bránilo čtení dobré knihy nebo bránilo odpočinku, použijte látkové rolety.

Pro kancelářské prostory jsou používanějším prvkem vnitřního stínění horizontální žaluzie v různých barevných odstínech, vyráběné z hliníkových lamel. Jednoduché používání, jednoduché čištění.

Horizontální žaluzie se používají jako interiérové nebo jako meziokenní. Druhá volba je zvláště vhodná ve starších domech s kvalitními dřevěnými okny a meziokenní varianta zabraňuje usazování prachu na nich.

Látkové rolety nebo horizontální žaluzie můžete nahradit dalším stínícím prvkem. Venkovní žaluzie nejefektivněji brání pronikání světla slunce do interiéru s účinností až 80%. Zamezuje prohřívání místností a můžou výrazně snížit náklady na klimatizaci.

Současně jsou venkovní žaluzie i zajímavým exteriérovým architektonickým prvkem moderních budov, jak už kancelářských nebo obytných nebo budov škol. Jejich manuální nebo motorové ovládaní je řízeno zevnitř místnosti.

Žaluzie a rolety nejsou jen moderním doplňkem budovy, jsou i efektivním prostředkem snižování nákladů na klimatizaci a tím i zvyšují produktivitu práce. Dalším účinkem je snížení hluku z venkovních prostorů. Takže montáž žaluzií a rolet nakonec významně šetří náklady na provoz a zvyšují produktivitu práce a zlepšují pracovní i domácí prostředí.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..