Penzion Pavlov: Poznejte krásu vinařského regionu

Vypadá to, že v letošní sezoně budou značně omezené možnosti cestování do zahraničí. Každým rokem přitom vyjede mimo Českou republiku více než milion turistů, a to nejčastěji k moři. Kvůli pandemii koronaviru se ale dá očekávat hledání alternativ v Česku. Kam tedy vyrazit? Velmi pěkným místem pro letní a třeba i podzimní dovolenou je Pavlov na jihu Moravy.

 

Na co se těšit, zvolíte-li Pavlov?

Pokud si pro letošní dovolenou či třeba jen prodloužený víkend vyberete k ubytování Pavlov, pak vězte, že se zde rozhodně nebudete nudit. Už v samotné obci na vás čeká několik desítek vinných sklepů, v nichž vás rádi pohostí místní majitelé. Ochutnáte jejich vína, která se pěstují v okolních vinicích. Vinařství má v regionu kolem Pavlovských vrchů velmi dlouhou a bohatou tradici a lidé jsou tu na něj mimořádně pyšní. Jako turisté to jistě oceníte.

Pakliže vás zrovna neláká vyhlídka na putování za vínem, stále je penzion Pavlov skvělým řešením. V blízkosti obce totiž najdete hned několik zajímavých míst. Milovníky historie zláká zřícenina hradu Děvičky ze 13. století. V létě se počítá s touhou někde se svlažit, vykoupat se a popít. Nedaleko Pavlova je velká vodní nádrž Nové Mlýny, která v letních měsících slouží jako ideální útočiště pro vyznavače plavání a všemožných vodních sportů, mezi něž se řadí třeba windsurfing. Celá oblast je pak doslova prošpikována malebnými hospůdkami a restauracemi, v nichž si dopřejte příjemné chvilky u občerstvení.

Jak je to s ubytováním?

Samotný penzion Pavlov poskytuje útulné a zároveň moderní bydlení. Cenově dostupné ubytování vám ušetří peníze za dovolenou, takže nebudete muset litovat, že jste se letos nemohli vypravit do ciziny k moři. Je ale dobré se rychle rozmyslet. Letos se očekává opravdu velký nápor českých občanů.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..