Stínění jižní strany

Nedávno jsem navštívili známé v jejich rodinném domku. Zatímco ženy si prohlížely stromy v rozpuku a kontrolovali stav keřů po zimě a rozplývaly se nad květy v zahradě, my muži jsme si dávali kafe na terase a pozorovali je. Až vyšlo slunce zpoza mraků a oslnilo nás. „Proč sem nedáš nějakou markýzu?“ zeptal jsem se kamaráda.

Prý na to už myslel a projel si pár webů. Donesl notebook a spolu jsme se na to podívali. Markýzy udělají stín, pokud je potřeba, před ostrým sluncem a dovolí posedět na čerstvém vzduchu na zahradě i když venku pálí ostré slunce a nijaký mrak ani strom nestíní. Markýzy umožňují posedět v příjemném chládku při obědě i na pravé letní poledne, umožňují si vychutnat odpolední kávu ze stínu a kochat se pohledem na krásnou zahradu, nebo si jen na chvilku odpočinou v přítmí uprostřed práce mezi záhony.

Stačí nad terasu a vchod do domu upevnit markýzy venkovní a podle potřeby roztáhnout a zastínit anebo složit. Markýzy dodají domu středomořský vzhled a pokaždé se můžete cítit jako o prázdninách.

markýza
markýza

Výsuvné markýzy se hodí pro každý typ domu a terasy, protože jsou vyráběné na míru pro každého zákazníka. A nejen na terasy. Markýzy venkovní jsou využitelné i na balkonech. To kamarád řešit nebude, ale je dobré o této možnosti vědět.

Potřebu operativně řešit složení a rozprostření zabezpečují výsuvné kazetové markýzy. Kazeta, obal, účinně chrání materiál markýzy před deštěm a znečištěním. Pohon výsuvu je k dispozici jak ruční, tak motorový a u motorových si může zákazník vybrat jak kabelové, tak bezdrátové ovládání. Jak znám kamaráda, vybere si to nejlepší a nejpohodlnější, tedy bezdrátové elektrické 😉 A zcela určitě přidá i sluneční čidlo, aby se mu markýza sama vysunula, až zajdou mraky a slunce se opět opře na terasu jeho domu.

Takže až navštívíme své přátele v létě, budeme už sedět a popíjet chlazené nápoje pod ochranou venkovní markýzy.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..