Rukavice při práci

Ať už pracujete v zahrádce nebo třeba myjete okna, vaše ruce dostávají pořádně zabrat. Hlavně hospodyňky o tom vědí své. Popraskaná suchá pokožka, zlámaná nehty. To je nejčastější výsledek. A přitom se tomu dá jednoduše zabránit. Že jak? No přece používáním ochranných rukavic!

Nedávno jsem si při dívání relace „Hurá do zahrady“ všimla, že moderátor pracuje holýma rukama. Suverénně nabral ze sáčku granulovaný kravský hnůj a ukazoval ho na kameru. No nevím. Ačkoli je to už vysušená hmota, přeci jen je to hnůj.

granulované hnojivo Přitom v „Receptáři“ na každou práci se zeminou či hnojivem používají ochranné rukavice. Určitě to není pro parádu. Hlavně lidé s citlivější pokožkou totiž mohou velmi snadno přijít k poranění nebo k nežádoucí alergické reakci. Právě proto je použití ochranných rukavic v zahradě důležité.

I já používám při práci rukavice. Ne, že by mi to bylo kdovíjak příjemné, ale zvykla jsem si. Prsty v nich sice nejsou tak citlivé, ale jde to. Jednorázové rukavice mnoho nevydrží, ale na pletí jemného plevelu jsou ideální. A na hrubší práce používám i hrubší rukavice. Bavlněné a někdy i pletené.

Osvědčila se mi i jejich kombinace. Na spodek pryžové a na ně ještě bavlněné. A pokud nechcete mít dvoje, protože však v létě by vám mohlo být teplo, můžete si pořídit moderní. Jsou z měkké tkaniny. Jen prsty mají zesílené nepromokavou úpravou. Pokud si vyberete správnou velikost, sednou vám na ruku a nebudete ani vnímat, že je máte.

kolečko Minule mě viděl soused v zahradě. S rukavicí na pravé ruce. A hned se mě ptal: „A nepotí se vám v tom ruce? Neboť mně ano. Proto je nepoužívám.“ No, co jsem mu měla na to říct? Že se mi nepotí?

Věru potí. A co! Je to jen otázka priorit. Jak říká můj přítel. Možná se mi ruce trochu zapotí, ale když dám rukavice večer dolů, je to zcela jiný pocit.

Žádná hlína pod nehty, žádné přehnané mytí, žádné krémování. A moje ruce vypadají, jako kdybych odpočívala celý den.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..