web analytics
Lis 242013
 
Okna a dveře

 

Podzim dokonale prověří, jestli máte na svém bytě nebo domě skutečně kvalitní okna. I když někteří mohou zjistit, že mají opravdu kvalitní plastová okna a musí proto častěji větrat, aby se jim nerosila skla ve spodní části nebo nesrážela voda v rozích místnosti. Což je rozhodně milejší, než trpět celou zimu chladem a nemožností vytopit svůj příbytek. Nejdražší energie je ta, která nám zbytečně utíká.

 

Mnoho lidí si uvědomí, že jejich stará dřevěná okna netěsní, až když přijde podzim. Naštěstí ještě nemrzne a tak si můžete nechat namontovat svoje nová plastová okna i v těchto chladných měsících, pokud vydržíte jeden den v trochu větším chladu. Schopná montážní firma vymění stará netěsnící okna za nová plastová okna na celém bytě za jediný den. I když kvůli nutnosti přestěhovat část nábytku a vybavení místností bych doporučoval vyměnit jen ty opravdu ve špatném stavu nebo orientovaná na severní či východní stranu, aby se úspora tepla projevila ještě v této topné sezoně.

Přeplatky na energie tak už následující léto pomohou zaplatit výměnu zbývajících oken. Výměna oken rozdělená na dvě etapy je výhodná i z hlediska přesunu menších kusů nábytku v rámci bytu a pořád máte možnost ve svém bytě existovat, vařit či spát i když právě probíhají montážní práce a zednické vysprávky kolem oken. Různé druhy skel do plastových oken pak šetří energii nejen v zimě v topné sezóně, ale i v létě. Odrážejí sluneční paprsky, zabraňují přehřívání prostor a není potřeb používat klimatizaci.

Zimní zahrady

Zimní zahrady

Technologii vyvinutou pro plastová okna ovšem můžete využít i při stavbě zimní zahrady. Lze ji postavit i dodatečné, nemusí být součástí novostavby. Plastové profily s ocelovou výztuží pro rámy i okenní křídla a izolační dvojskla dovolí stavbu zimní zahrady libovolných tvarů. Nemáte kam na zimu přestěhovat své květiny? Zimní zahrada u rodinného domu je nejlepším řešením. Umožní přezimovat exotickým druhům, které nemají rádi zimy našeho podnebního pásma.

 Publikoval 24. listopadu 2013  Tagged with:

 Zanechat komentář

Můžete používat tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(vyžadované)

(vyžadovaný)

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..