web analytics
Kvě 092014
 

Máte i vy balkon? A i ho využíváte? Jistě, většina z nás na něm suší prádlo. No mnozí či spíše mnohé hospodyňky si ho v létě zkrášlují květy. Ale letní balkon nemusí zdobit jen letničky typu muškátů či petúnií. Napadlo vás někdy, že i rostliny s jedlými květy nebo i květy, z nichž budou později jedlé plody, by mohly zkrášlit váš balkon?

 
 
 

Byli jsme dnes na malé procházce městem. A přestože ještě teplých dní nebylo mnoho, mnohé balkony jsou již plné květů. Muškáty, petúnie či begónie. Jedny vysázené v truhlících, jiné v závěsných nádobách. Hotová nádhera.

Nejen potěšení a radost, ale i užitek

pažitka na balkoně

pažitka na balkoně

Ano, je to nádhera, která přináší potěšení a radost, ale to je asi tak všechno. Mně se to však už zdá jaksi málo.
Vždyť proč nevyužít tuto jedinečnou, často sluncem zalitou plochu, i na cosi užitečnější? Proč neproměnit kvetoucí balkon na jedlý pomocí bylinek, jahod či balkónových rajčat? Také mají krásné květiny a navíc některé nádherně voní a skvěle chutnají. Kdo už vyzkoušel vysadit na balkon bazalku, pažitku či jinou bylinku ví, o čem mluvím.

kvetoucí bazalková nádhera

kvetoucí bazalková nádhera

Škoda jen, že takových pěstitelů je stále málo. Alespoň v našem městě. Věřili byste, že při naší dnešní procházce jsme objevili pouze jeden balkon s kvetoucí pažitkou? No co už. Zřejmě lidem vyhovuje, že pro každý kousek bylinky do salátu či na chléb s máslem si musí zajít do obchodu a zaplatit za něj. A zřejmě jim vyhovuje i to, že tyto bylinky nejsou vždy nejčerstvější ani nejvoňavější. Hlavní je, že s pěstováním nemají žádné starosti. Nemusí zalévat, o nic se starat. A více času jim zůstane na vysedávání u kávy či turecké telenovely.

 Zanechat komentář

Můžete používat tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(vyžadované)

(vyžadovaný)

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..