Posiluji každý den

Nedávno mě navštívil kamarád v zahradě. Přátelé si už tak nějak zvykli, že tady trávím veškerý mimopracovní čas, takže mě doma už ani nehledají, přijdou za mnou na venkov. A já jsem si také zvykl „přijímat návštěvy“ zde na chalupě. Je zde dobrý vzduch, genius loci, čas zde plyne pomaleji a i ty rozhovory probíhají v dobré atmosféře.
 

Někdy jen tak sedíme pod slunečníkem, jindy se procházíme mezi stromy nebo si sedneme na lavičku pod ořechem. Své kouzlo zde má také „Cafe to go“, kdy si hrníčky s horkou kávou bereme do ruky a jdeme se projít po pozemku, protože naše návštěvy vždy zajímá, co tady máme nového nebo zajímavého. A že je na co dívat.

Mezitím samozřejmě probereme i otázky, které si návštěvníci přinesou „na srdci“ a s přihlédnutím k našemu věku občas často skončíme i při tématu „nemoce“, nebo u mě spíše „zdraví“. A tak jsem se dozvěděl, že můj přítel má problémy s nohama, ale nese to statečně a na důrazné doporučení lékaře pravidelně každý den cvičí a posiluje. Má na to doma koupené patřičné cvičební nářadí a pomůcky a v zájmu zachování svého zdraví nevynechá ani jeden den, přestože ho to stojí téměř dvě hodiny času denně.

Kráčeli jsme tak mezi stromy ve svahu naší zahrady, sem tam jsem se sehnul pro jablko v trávě, podal i příteli, zvedl kaštan, který zde upustila vrána a který zasadíme a bavili jsme se, co všechno je v zahradě na práci v tuto dobu. Neboť během roku je třeba nové stromy zasadit, staré trochu oříznout, občas plot opravit, stále mám něco, takže se člověk musí otáčet. A v létě ještě vodu v konvách rostlinám a novým stromům nosit. A ne jen, když je krásné počasí. Neboť neexistuje špatné počasí v zahradě, jen špatně oblečený zahrádkář. A tak k pohybu po velké zahradě a fyzické aktivitě přistupuje také celkové otužování organismu.

A tak když mi můj kamarád říkal, kolik času investuje do cvičení a teprve potom jde na svou chalupu, tak jsem mu přitakal, že i já cvičím a posiluji každý den. Nechápavě se na mě podíval a zeptal se, kdy a kde, když jsem pořád tady? Já jsem se jen rozhlédl a rozpažil ruce…

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..