web analytics
Říj 212013
 
krbová kamna

Někdy celkem závidím lidem, žijícím v jižních oblastech Evropy nebo i Kalifornie. Nebo jste snad někdy viděli třeba ve filmu, že by řešili problémy s topením? Daleko hůř jsou na tom lidé ze Šumavských plání. Když jsem se vrátil z letní dovolené, za pár dni v televizi mluvili, že tam měli v noci mráz. A teď i v mírnějších oblastech u nás všichni musíme řešit topení, protože zima se blíží.

Nechávat kontrolu, v jakém jsou stavu kotle na tuhá paliva na začátek zimy, je dost riskantní. Určitě jste je prověřili už dřív. Začátkem zimy jsou topenáři a mistři kamnáři dost vytíženi. Ideálně si vše prohlédnu v létě, kdy mám na vše dost času a případně i opravím. Ovšem pokud dbáte o stav svého topení v domě celý rok a pořídil jste si kvalitní kotle i rozvody, nemusíte se bát velkých zásahů.

Topení na chalupě

Zejména obyvatelé činžovní domů ve městě rádi jezdí na své chalupy i v zimě. Zatímco ve městě se o topení stará správce spolu s dodavatelem tepla, na vesnici si musíte zatopit sami. My jsem nedávno starý, už trochu čoudící sporák, nahradili novým topením. Protože už tolik nepečeme a nevaříme, jako babička, zajímali nás kotle na dřevo, aby jsme rychle vytopili celou chalupu po příjezdu. Dřevo je tradičním materiálem na topení v širém okolí, všude je ho dostatek. A při dobrém výběru kotle dokážete na topení ještě i ušetřit. Vyplatí se probrat si vše s odborníkem a nechat si poradit.

Krb nebo kamna?

Krb reprezentuje nejen teplo domova, ale i romantiku. No ne do všech prosto se hodí na topení právě krb. Pokud ale nechcete topit v kotli na dřevo a rozvádět teplo trubkami, může zvolit stále žádanější krbová kamna například s výměníkem tepla. Kombinuje levné topení pomocí dostupného dřeva s efektivním vytápěním více místností najednou. Hodí se jak pro použití v rodinných domech, tak právě na chalupách, které nejsou celoročně vytápěné a obývané.

V našich podmínkách, kde sezóna topení trvá několik měsíců a mrazy v noci klesají k -20°C, nemůžete nechat výběr zdroje tepla na náhodu. Vybere si kvalitní kotle nebo krbová kamna a užívejte s zimu v pohodlí.

 Zanechat komentář

Můžete používat tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(vyžadované)

(vyžadovaný)

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..