Používáme kvalitní semena zeleniny

Jaro je novým začátkem v zeleninové zahradě. Každoročně vysévaná zelenina je jedním z třech pilířů vlastní potravinové soběstačnosti. Vedle dlouholetých keřů-bobulovin a vzrostlých ovocných stromů. Proto musíme každoročnímu zakládaní úrody věnovat patřičnou pozornost. Nejen používanému substrátu, ale i použitým semenům zeleniny.

Některé druhy zeleniny vyséváme přímo do záhonů, některé si musíme předpěstovat v teple domu nebo skleníku a do půdy vysadit hotové sazenice. Kdo nezačal sám semenařit, je odkázán na prodej semen zeleniny od svých osvědčených dodavatelů. Nejdéle to tvá paprice, proto semena paprik vyséváme podle oblasti v lednu nebo na přelomu ledna a února. Naproti tomu semena rajčat stačí vysévat v polovině března, do poloviny května, obvyklého času výsadby do záhonů, dorostou do potřebné velikosti a síly.

Vyplatí se věnovat pozornost semenům rajčat odolným proti plísni, která dokáže už v srpnu zlikvidovat nejeden dobře prosperující porost. Samozřejmě je dobré vykonávat fungující opatření proti plísni, jako je výsadba do vyvýšených záhonů a odstraňování spodních listů rajčat, čím zajistíme proudění vzduchu a snížíme vlhkost v porostu, která urychluje nástup plísně.

Věděli jste, že pálivá paprika není jen gurmánským zážitkem, ale má i své zdravotní benefity? Začít ji pěstovat můžete s pomocí vyzkoušených semen chilli papriček a na podzim si dopřát kvalitní slepičí vývar z vlastního chovu okořeněný chilli z vlastní zahrádky. Zahřeje nejen na těle, ale i na duši.

Ověřená semena paprik a rajčat budou zárukou, že budete pěstovat zeleninu vhodnou do našich přírodních podmínek a že se dočkáte bohaté a zdravé úrody. Podle svých prostorových možností budete mít svou zeleninu pro zpestření jídelního stolu nebo jako kompletní náhradu uměle pěstovaných produktů pro supermarkety. Vězte, že pokud neosejete celé lány, nebude pěstování zeleniny ani nijakou časovou zátěží, i když chodíte pravidelně do zaměstnání. Zato pozitivní vliv vlastní zeleniny pocítíte nejprve na své peněžence a posléze i na svém zdraví.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..