5 rad, jak vybrat ten správný zahradní stan

Všichni tu situaci velmi dobře známe. Máme na mysli chvíli, kdy se dobře bavíme při zahradní párty, ale náhlá změna počasí rozjetou zábavu dokonale zkazí. Řešení přitom existuje, a nabízí ho párty stan. Pojďme se společně podívat na možnosti, jak vybrat ten správný, aby dokonale vyhovoval i vašim potřebám.

Rozměry jsou základ

Než se pustíte do výběru konkrétního typu, je třeba si ujasnit, jak velké párty stany vlastně chcete. Zde je třeba zamyslet se, kolik lidí vlastně na svou oslavu zvete a od toho by se měla daná velikost odvíjet. Stejně tak je dobré zamyslet se nad tím, zda bude velikostně vyhovovat i vaše zahrada. Raději si vše několikrát promyslete a přeměřte, a teprve poté navštivte eshop, kde jsou párty stany prodej realizovány. Mezi ty nejoblíbenější velikosti, které dnes zahradní stan nabídne, patří 3×3, 3×6 nebo 3×9 metrů.

party_stan

Dva typy konstrukce

Jakmile máte jasno ve velikosti, je třeba vybrat tu správnou konstrukci. Dnes je zahradní párty stan nabízen ve dvou hlavních variantách, a to konstrukci nůžkové, ale i klasické. Dnes je kvalita obou těchto variant téměř srovnatelná, a tak jediným rozdílem je cena a snadná stavba. Každý prodejce, který prodej párty stanů realizuje, nám jasně řekne, že nůžkový stan je dražší, ale je postavený za pár desítek vteřin. Oproti tomu klasická tyčová konstrukce je levnější, vyžaduje však několik desítek minut na stavbu. V daném směru záleží na vás, jelikož jak jsme řekli, po kvalitativní stránce jsou tyto zahradní stany a altány srovnatelné.

Kompaktní rozměry po složení

Důležitým parametrem výběru jsou i kompaktní rozměry při složení. Pokud totiž zahradní stan nepoužíváme, logicky chceme, abychom ho mohli jednoduše uskladnit. Měl by tak mít ve složeném stavu kompaktní rozměry. Vrátíme-li se k systému samotné konstrukce, tak zde má lepší parametry ta klasická. Dnes navíc mnozí výrobci, kteří přinášejí na trh zahradní párty stany, dávají jako součást balení i praktické tašky, které usnadní jak samotné uložení, tak i transport. Mezi stan s nejlepšímu rozměry se řadí každý párty stan 3×3.

S ním by měla souviset dosud nezmíněná hmotnost. Vsadit se proto vyplatí na moderní, pevné a lehké materiály. I pokud hledáte párty stany prodej levně, můžete na takové narazit. Díky tomu se nemusíte bát jakkoliv složité a silově náročné manipulace.

Nezapomínejte ani na vaši peněženku

Tím posledním a také velmi důležitým parametrem je určitě cena, za kterou jsou stany na párty prodávány. Zahradní párty stan totiž není problémem pořídit již od několika tisíc. Samozřejmě stejně tak lze tuto hranici i několikrát znásobit, což se týká hlavně těch největších a často už naprosto profesionálních řešení. Chcete-li ale jenom přístřešek na vaši zahradu, klasické levné párty stany určitě nezklamou.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..