Jednoduché nosidla na materiál

Zvykli jsme si v naší zahradě veškerý náklad namísto nošení v rukou vozit elektrickým kolečkem. Převáželi jsme tak presazované stromy, substrát, slámu na mulč, sváželi jsme seno v létě i převáželi hnůj či zeminu. Je to lehčí, méně namáhavé, člověk za stejnou dobu udělá víc, když dřinu za něj udělá stroj. A na dobré se rychle zvyká. No na podzim začali deště, půda namokla a jezdit po měkkém trávníku Motúčkem by znamenalo nadělat si hluboké koleje. Musel jsem vymyslet náhradní řešení.

Přehnaně se dá říci, že vše už bylo vymyšleno. Jen je to v současnosti vylepšováno a aplikovány jsou moderní postupy a moderní materiály. A takto jsem postupoval i já, když jsem „vymyslel“ postup, jak dostat seno z domu do vyvýšeného záhonu. Jen připomenu, že když jsme koupili novou zahradu spolu se starým domem, v obývacím pokoji a kuchyni bylo po okna sena, které předchozí majitel používal na krmení ovcí, které v zahradě „kosili“ trávu. Postupně jsme ho využili k mulčování i vyplnění vyvýšeného záhonu a teď, když jsem finišoval s druhým, bylo venku na kolečko měkce.

Použil jsem lehký duralový žebřík (to je ta inovace materiálu) a položil na něj kartonové krabice, naplněné senem. Takto jsme dostali jednoduché a snadné nosítka, na kterých jsme seno z domku odnášeli na vyvýšený záhon.

nosidla

Museli jsme sice chodit s naloženým žebříkem dva, ale nemuseli jsme odstraňovat hluboké koleje po Motúčku. Elektrické kolečko je skvělé na jaře a v létě, ale v měkkém podkladu jeho silný motor snadno vyhrabe jámu nebo pod těžkým nákladem vytvoří kolej. A tak jsem jednoduchou recyklací starého nápadu ušetřil čas a vynosili jsme další část sena z domu, kde se tím uvolnilo místo na uskladnění nové sklizně. Ve vyvýšeném záhonu bude seno recyklováno na substrát a živiny, které se ze země dostaly do trávy tak budou opět využity na růst naší zeleniny.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..