Hračky pro děti od 6 měsíců

Sotva vaše děťátko spatří světlo světa a ani se nenadějete a už slavíte jeho první půlrok života. Uteče to opravdu jako voda a zatímco do této doby péče o miminko byla poměrně jednoduchá, neboť děťátko víceméně pořád leželo na jednom místě, od šesti měsíců začíná teprve ta pravá zábava. Od tohoto věku si totiž malý človíček usmyslí, že ležení na zádech je už pořádná nuda a rozhodne se prozkoumávat svět nebo pro začátek alespoň své nejbližší okolí. Z polohy na zádech pozoroval okolí celých šest předchozích měsíců, teď je na čase prohlédnout si ho také z jiné perspektivy.

Chvíli na bříšku, chvíli na kolínkách, prostě jak se mu zrovna zlíbí, už má dokonce dost síly, aby se pomaličku začal opírat o dlaně a zkoušel se plazit vpřed. Světe třes se! Půlroční děťátko je připraveno objevovat svět. Energií a zvědavostí doslova překypuje, utvořme mu tedy inspirující a především bezpečné prostředí, které ho bude směrovat ke správnému vývoji tak, aby z miminka vyrostl vyrovnaný jedinec se zdravým sebevědomím.

Jak si správně hrát s dítětem od šesti měsíců?

Šestý měsíc je ve vývoji miminka naprosto zlomovým. Zatímco do této doby jen leželo na zádech v jedné poloze, nyní by už mělo zvládnout pohyb ze zad na bok a bříško a zase zpátky. V této době je velice důležitý osobní kontakt rodiče s dítětem, hrajte si spolu tak často, jak to jen půjde. Žádná hračka pro nejmenší děti na světě nenahradí laskavé slovo a pohlazení. Mluvte na něho a používejte zvukové hračky, vhodná jsou různá chrastítka, která budou procvičovat a posilovat dětský zvuk.

Jaké hračky budou podporovat správný vývoj?

Dětský pokoj nemusí vypadat zrovna jako hračkářství, více než na kvantitu hleďte na kvalitu. Opravdu není nutné, aby miminko mělo každou hračku, na kterou narazíte v hračkářství, na internetu nebo v supermarketu. Zapomenout můžete úplně na zbytečně složité a přetechnizované hračky, takto malé dítě je stejně nebude chápat a tím pádem o ně ani nebude mít zájem. Nejvíce si děti vyhrají s jednoduchými hračkami. Nezapomínejte, že hračka musí odpovídat věku dítěte, jedině tak totiž bude podporovat jeho rozvoj.

Velice vhodné budou zvukové hračky. Nejen že velice rychle zaujmou pozornost dítěte, ale budou také trénovat dětský sluch. Při výběru zvukových hraček dbejte na to, aby zvuk nebyl příliš ostrý a hlasitý. Ideální zvuk hraček pro takto malé děti by měl být jemný, krátký a hravý, jinak by dítě velice rychle omrzel. Na e-shopu 4Kids.cz naleznete spoustu takovýchto hraček, z mnoha jmenujme například světového výrobce hraček FisherPrice, který se specializuje na výrobu hraček pro děti od narození do pěti let věku. Pro půlroční děti bude vhodný například interaktivní mluvící pejsek, se kterým se vašemu dítěti dostane nejen spousty zábavy, ale i ponaučení. S dítětem si bude povídat a zazpívá mu i několik veselých písní.

Čím více bude hračka barevnější, tím více bude dítě bavit. Vhodné jsou i bezpečné hračky se světelnými efekty, které budou pozornost přitahovat doslova jako magnet.

Výrobci se s nabídkou hraček pro malé děti doslova předhánějí, mimo výše uvedeného výrobce FisherPrice nabízí hračky pro malé děti i značka Clemmy, Munchkin nebo třeba Hasbro. Je jich samozřejmě mnohem více a celý jejich přehled i s bohatou nabídkou hraček naleznete na portálu 4Kids.cz

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..