Jak postupně zhubnout?

vážení

Potřebovali byste trochu zhubnout a nedaří se vám to? Není třeba hned držet kruté diety a zavádět drastická opatření, kterými si jenom přivodíte další stres a dříve nebo později je stejně porušíte. Pro začátek stačí pozvolna měnit návyky svého životního stylu. Jakmile se vám úspěšně podaří navyknout své tělo na nějakou pozitivní změnu, zkuste přikročit k další.

Nevyhýbejte se pohybu

Jste zvyklí všude cestovat městskou hromadnou dopravou a už neuděláte ani krok pěšky? Zkuste to alespoň občas změnit. Jestliže máte pracoviště pouhé dvě autobusové stanice od svého bydliště, přivstaňte si o čtvrt hodiny, nečekejte na autobus a vyrazte do práce pěšky. Udělejte to jednou a možná se vám ranní procházka zalíbí natolik, že se brzy stane součástí vašeho ranního rituálu. Pročistíte si při hlavu a protáhnete tělo. Stejně tak, když odpoledne po práci jdete nakoupit nebo něco zařizovat. Jednu stanici tramvají do obchodu také zvládnete pěšky. Nevyhýbejte se pěší chůzi, na krátké vzdálenosti vašemu tělu prospěje. Nemusíte hned napoprvé ujít sto kilometrů nebo uběhnout maratón. Pokud bydlíte či pracujete třeba ve třetím patře, alespoň občas zkuste zapomenout na výtah a projděte se po schodech pěšky. Na venkově se nevyhýbejte pracím na zahradě nebo kolem domu. I ty spalují kalorie. Jděte na to pomalu, ale snažte se vytrvat. Za pár týdnů potom zjistíte, že vás fyzická námaha, ať už procházka nebo třeba štípání dříví baví a začíná se to projevovat i na vašem těle. Máte psa? Pravidelná procházka s ním je ideálním sportem. Čas od času ji prodlužte a zajděte dál, než za nejbližší domovní blok. Váš pes bude mít z pohybu radost a vy nakonec také.

Pokuste se ošálit svoje tělo

Nárazové diety tělu neprospívají, protože jakmile znovu začnete jíst normálně, shozená kila se začnou vracet a máme tu pověstný jo-jo efekt. Snažte se měnit své stravování postupně. Jezte stejné množství potravy jako dosud, ale rozdělte si ho do více porcí, alespoň pěti denně. Svoje tělo tak krásně oblafnete. Zvykne si, že vždy v pravý čas dostane svoji dávku a nebude mít potřebu schovávat zásoby na horší časy. Jezte pravidelně asi po dvou až třech hodinách. Nezapomínejte se ráno nasnídat, nastartujete tak svůj metabolismus do nového dne. Lépe se soustředíte na práci a vaše tělo bude v metabolické rovnováze. Nebudete trpět vlčím hladem a sahat po tajných zásobách. Pomalu snižujte porce jídla. Místo pěti brambor si dejte k obědu čtyři, místo dvou kopečků rýže jenom jeden a půl. Posílíte tak svoji vůli a výsledky začnou být brzy vidět. Vyrovnaná psychika vám potom pomůže do dalšího boje s nadváhou. Najednou zjistíte, že vlastně ani tolik úsilí ve svém boji proti nadbytečným kilogramům nepotřebujete a hubnutí jde tak nějak samo…

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..