Infrasaunování

Kdo si užil u nás o dovolené teplo, může mluvit o štěstí. My ostatní jsem občas vymrzli i na kole, i na výletu na hrad, když sprchlo. Jak dobře nám padlo, když jsme se po návratu do penzionu mohli zahřát něčím nejen příjemným, ale i zdravým. Řeč je o infrasauně.
 

 

Vynález sauny je připisován Finům. I v ruském filmu se občas mihne nahá postava, vybíhající z párou přeplněné dřevěné stavby a skákající do ledové vody. A sem tam se šlehne březovou větvičkou. Všem těmto úkonům se připisují zdraví prospěšné působení.

Aby jste byli zdraví nepotřebujete jezdit do Ruska nebo Finska, dokonce ani nemusíte stavět srubovou stavbu na zahradě svého domku. Ani řešit problémy s plísněmi uvnitř domu. Dokonce ani nechat manželku zatopit a pořádně vyhřát saunu několik hodin před vaším návratem z práce. Stačí vám vědět, co jsou to infrasauny a jak fungují.

Saunování zlepšuje prokrvení kůže, která je největším lidským orgánem. Pomáhá jí zbavovat se nečistot a současně jí saunování i zpevňuje. Pobyt v prostředí se zvýšenou teplotou je smrtelný pro mnoho bakterií a virů, které se v lidském těle mohou vyskytovat např. po návštěvě kulturní nebo společenské akce s více lidmi.

infrasauna-grand

Infrasauny mají blahodárný vliv na pokožku lidí, kteří trpí například kopřivkou nebo akné, lupénku (psoriázu) či suchý ekzém. Vyčištění pórů pokožky vede k lepší detoxikaci organizmu, pokožka se pocením nejen ochlazuje, ale i odstraňuje z těla odpadní látky látkové výměny.

Výhodou infrasauny Marimex je rychlost jejího použití. Od startu stačí krátká chvíle, snad deset minut, a můžete začít využívat její blahodárné účinky na své tělo. To samozřejmě má vliv i na snížení provozních nákladů na využívaní sauny u vás doma, tedy dost ušetříte.

Většina infrasaun je konstruována tak, aby mohla být umístěna v interiéru v temperovaném prostředí (koupelna, krytý bazén, domácí fitness, zimní zahrada, vytápěný suterén a podobně). Dodávají se jak pro jednotlivce, tak pro dvě nebo více osob.

Pokud Vás infrasauny zaujali a chcete si nadcházející podzim a zimu dopřát trochu tepla i bez náročného cestování do jižních zemí, jistě vás bude zajímat, že infrasauny dodává Marimex. Již za pár dní můžete vyzkoušet, jak prospěje vašemu zdraví.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..