web analytics
Říj 092017
 

Jako velcí propagátoři domácího kváskového chleba se musíme smutně přiznat, že toto léto jsme hodně chleba neupekli a pro neustálý pobyt v zahradě jsme nakonec museli vyhodit i samotný kvásek 🙁 Naštěstí to není pro nás žádná katastrofa. Zahrada nám to všechno bohatě vynahradila. A na podzim začneme kváskový chléb opět pravidelně péct.

Nemyslete si, že jsme se přestali zdravě stravovat a že jsme přibrali nejen v pase, ale na celém těle. Opak je pravdou. Pohyb na čerstvém vzduchu každý den po práci a o víkendech celý den až do večera nám dodává nejen psychických sil. Vyběhnout na vrch naší zahrady v kopci je jako vyjít osm pater, ale nedělá nám to žádný problém, ani se nezadýcháme. Zejména když nás tam čekají chutné ostružiny.

K tomu máme po celé zahradě k dispozici čerstvé okurky, papriky či rajčata i jejich malé divoké odrůdy a věru se nestydíme si občas odtrhnout a sníst. Je to skvělá součást našeho paleo stravování. No sem-tam si dáme i chléb. Olinkina kamarádka je taková dobrá, že ji zásobuje každý týden doma pečeným bochníkem a občas si z něj dám i já. Po důkladném průzkumu jedné z prodejen pečiva jsem objevil chléb, který v sobě kombinuje pšeničnou i žitnou mouku a kvásek i kvasnice, jinak jen sůl a vodu. V porovnání s ostatními kváziChleby hotový poklad.

raňajky

Semtam se postavím na váhu, abych se ujistil, že během celého roku mám svých stabilních 84 kilogramů. Ale i tak se v podstatě těším na podzim. Po změně času už nebude mít význam chodit do zahrady po práci, zůstanou už jen víkendy, případně dovolená a to bude opět čas pečení domácího chleba u nás doma. Založit nový kvásek nebude problém, stačí na to trochu žitné mouky a vody.

Péct kváskový chléb by nebyl problém ani teď, ale přišli bychom o jeden den minimálně jednou za dva týdny, kdy bychom nemohli jít oba do zahrady. A to by byla velká škoda. Už tam sice nemáme mnoho práce, ale dobře se tam cítíme a rádi trávíme v zahradě čas. A při tom si nějakou práci najdeme nebo si pozveme někoho na návštěvu.

 Zanechat komentář

Můžete používat tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(vyžadované)

(vyžadovaný)

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..