Povánoční úklid

Vánoční svátky pro mnoho lidí znamenají dva druhy starostí. Jaký dárek komu vybrat, a pak jaké připravit pohoštění. Ovšem ani po skončení svátků starosti nekončí. Když rozbalíte nové dárky, začínáte přemýšlet, co se starými věcmi, které ty nové nahradily. Udělejte jimi radost někomu jinému.

 

 

Každý máme jen omezený prostor v bytě a každá nová věc obrací pozornost na starší vybavení s nerudovskou otázkou „Kam s ním?“ Nová knížka po přečtení skončí v knihovničce, starší mobil může zamířit do šuplíku. Možná se bude ještě hodit. Ale co se starou televizí? V obýváku zůstat nemůže a ve sklepě zabere moc místa. A vyhodit ji jen tak je nám líto. Řešením je bazar televizí, a ještě si pro ni nový majitel rád přijede.

Taková inzerce zdarma pomůže prodat každou věc, která je ještě dobrá, ale nám se už nehodí. Získáme za ni trochu peněz, někdo jiný si levně udělá radost. Já po svátcích pravidelně procházím fotobazar, protože levně koupím kompaktní fotoaparát. Každý rok potřebuji do zahrady nový, pravidelným nošením v kapse při práci ho zničím. Už jsem o tom psal, když fotím vše na zahradě a v dílně, co dělám, tak se mi nový foťák jednoduše nevyplatí.

Občas zabrouzdám do sekce mobil bazaru, abych se podíval, jestli se zde neobjeví nějaký zajímavý kousek. Dávám přednost tlačítkovým telefonům s operačním systémem, a těch už se moc nepoužívá, i když pro mne mají své výhody.

Přelom roku je pro mnohé z nás obdobím bilancování a „úklidu“ v životě. Může se týkat i poliček a šuplíků a s pomocí BIGinzerce za dobrou cenu prodáme věci, které možná za půl roku už nebudou mít žádnou hodnotu. Uvolníme tím prostor novým věcem a za vydělané peníze si můžeme levně nakoupit, co sami potřebujeme a jako dárek jsme nedostali. Škoda je starší ale dobré věci vozit do sběrného dvora, když udělají radost novým majitelům. A nám taky, že jsme jim našli nové dobré majitele.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..