Sáčky na odpad šetří peníze

Koho by bavilo vynášet plastový odpadkový koš s kuchyňskými odpadky a po návratu domů utrácet litry teplé vody se saponátem, aby se zbavil usazenin a zapáchajících zbytků, když vše může být vyřešeno elegantně a snadno. Koho by bavilo hádat se doma s členy domácnosti a posílat je jednoho po druhém s plným košem z pohodlí do zimy a sněhu, když se vše dá vyřešit mnohem jednoduššeji?

Přestože na plasty, zejména plastové sáčky a tašky, se v poslední době snáší systematická a organizovaná vlna kritiky a dehonestace, je třeba uznat, že v některých situacích hrají nezastupitelnou roli. S plastem je to jako se vším. Když se využívá rozumně, je užitečný. A když ho někdo neumí nebo nechce používat rozumně, je z toho problém.

Takovým rozumným využíváním plastových sáčků jsou sáčky na odpad. Když je dáte do koše doma, vyřešíte tím hned několik problémů v domácnosti. Tím prvním je problém, kdo půjde vynést odpadkový koš. Kdo přeruší svou činnost nebo odpočinek, aby se přezul, oblékl a vynesl koš. Tím druhým je úspora teplé vody, která v poslední době v bytovkách také již není nejlevnější, a také úspora saponátů, na které se mnozí ekologové také stěžují, že ničí přírodu a komplikují práci čističkám odpadních vod. No a samozřejmě nemusíte kupovat kartáček na mytí koše od rozkládajících se a páchnoucích zbytků kuchyňského odpadu, který je mimochodem také z plastu a po skončení své pouti u vás musí také někde skončit. A nemluvím o čase, který ušetří domácí paní tím, že nemusí nic mýt a čistit.

Plastové sáčky na odpad stačí v koši zavázat, vybrat a odnést do kontejneru kdykoliv, když jde někdo z rodiny ven. Do práce, do školy, na nákup či na procházku. Z vnějšku čistý sáček na smetí hodí do kontejneru a pokračuje v zamýšlené činnosti. V neposlední řadě takový způsob nakládání s odpadem v domácnosti šetří i peníze za elektrickou energii. Nemusí zbytečně jezdit výtah ani svítit osvětlení společných prostor bytovky. Využije se synergický efekt. Plastové sáčky na odpad jsou v domácnosti opravdu užitečné a ekonomické i ekologické.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..