Prý nemáte mlsný jazýček. Určitě?

Při sledování oblíbených britských pořadů na internetu se mnohokrát dobře zasměji. Tak tomu bylo i včera, když jsem se dívala na jednu z epizod seriálu Secret Eaters (Ti, co jedí potají). Nevím, jestli to někdo z Vás zná, ale jde o pořad o zdravém životním stylu, do které se přihlašují lidé, kteří jsou obézní a nevědí přijít na to, kde dělají chybu. Často jsou tam lidé, kteří vyzkoušeli už tisíce diet, ale stále ne a ne zhubnout.

V epizodě, na kterou jsem se včera dívala, byla mladá, přibližně 30-ti letá holka, která pracuje v pekárně. Při rozhovoru o tom, co slečna klade do úst a čím zaplňuje žaludek se jí moderátorka zeptala na sladkosti a celkově sladké pokrmy. Při ženách je to naprostá samozřejmost, protože neznám asi ani jedinou z nás, která by neměla ráda sladkosti, viďte. Nuž ale babenka s hrdostí oznámila, že ona na sladkém „nefičí“ protože pracuje v pekárně, má sladké pokrmy pod nosem celý den a doma ji to už vůbec neláká. (Hmm při takové logice bych se asi měla zaměstnat v „horálkárně“, abych jich tolik nejedla, co?) Ale nakonec se ukázalo, že to zase asi až taková pravda nebude. Jde totiž o to, že baba sice nejedla sladké pokrmy, ale cukrem se precpávala každodenně i tak. Jak?

Ruce vzhůru ti, co ráno neotevřete pořádně oči bez kávy. Já! Také! ALE! Kolik že si to dáváte lžiček cukru? Hop šup jednu dvě, ne? A odpolední káva? Hop šup další dvě? Nebo? Mladá Britka si dávala dvě ráno, dvě odpoledne. Ale jaksi té energie neměla dost i tak. Stále unavená. Řešení? No co, zdá se vám něco jako okřídlená plechovka, která Vás postaví na nohy? Nebo rovnou dvě, vždyť jak říká Minko Demovič „Nak nežerem“. A další lžičky máte v sobě ani nevíte jak. Hlavním problémem při energetických drincích však není ani tak ten nenáviděný taurin (pokud nemáte vysoký tlak a zlobivé děti), problémem je v nich zejména cukr, jehož tam je požehnaně. A že nevěříte? Že to není až tak sladké? Nuže, pánové výrobci vědí jak zamíchat tu správnou „medicínu“, aby Vám to chutnalo. Ale pokud byste chtěli opravdu vědět, co pijete, vezměte si 250 ml vody a nasypte tam 12 lžic cukru. I bych řekla „Na zdraví“, ale toto má od toho dááááleko.

Takže? Ani Vy nemáte mlsný jazýček? Nebo žeby přece?

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..