Cyklistika a její výhody

Cyklistika je oblíbenou letní sportovní aktivitou, je oblíbená nejen pro sportovce, ale také pro rodiny s dětmi, pro starší lidi, kteří díky elektrokolům můžou poznat kus krajiny a přitom sportují, pro mládež, která ráda objevuje nová místa a také pro mnoho dalších lidí. Proč je cyklistika tolik oblíbená? Na tuhle otázku neznám přesnou odpověď, možná proto, protože poznáváte krajinu a zároveň sportujete a spalujete kalorie, lepší otázka však je, jaké všechny benefity nám cyklistika přináší, na tuhle otázku Vám už poskytnu přesnou odpověď. V dnešním článku se zaměříme na cyklistiku a její výhody.

Výhody cyklistiky

1. Posilujete tělo

Při cyklistice posilujete tělo a budujete svalovou hmotu, zejména se jedná o svaly na dolních končetinách – stehna a lýtka. Možná jste si stihli všimnout, jak mají cyklisté vypracovaná lýtka a stehna.

2. Spalujete kalorie

Při cyklistice spalujete také velké množství kalorií, průměrně okolo 500 kalorií za hodinu. Jízdou na kole tedy snižujete svou hmotnost a pálíte tuky a to je často žádoucím efektem.

3. Trénujete fyzickou kondici

Pokud nejezdíte pouze vyhlídkové jízdy a vybíráte trasy včetně kopců, zlepšíte si také svoji fyzickou kondici, kterou můžete následně využít nejen v ostatních sportech, ale také v běžném životě.

4. Působí antistresově

I při cyklovýletu vyplavujete do svého organismu hormony štěstí – endorfiny, které Vám zajistí pocit dobré nálady. Navíc si na pobytu na čerstvém vzduchu vyčistíte hlavu a zahodíte veškeré starosti. Cyklistika podporuje duševní zdraví a působí jako prevence proti depresím.

5. Působí proti nemocem

Jak lze na kole zahnat chřipku? Nelze, lze však předcházet řadě chronickým nemocem, například působí preventivně proti cukrovce II. typu, podporuje kardiovaskulární systém a tím působí preventivně proti srdečním onemocněním a dle výzkumu má také preventivní vliv na vznik rakoviny.

 

Toto je pět základních benefitů cyklistiky, které Vás zvednou z gauče a vyrazíte také vstříc přírodě a krajině na kole.