Bolest vyžaduje léčení

Bolest je upozorněním našeho těla, že máme problém. Bolestí nás organismus upozorňuje na přetěžování, ale i na náhlou změnu, chybějící živiny nebo úraz. Proto bychom bolest neměli ignorovat, ale snažit se zjistit její příčiny a odstranit stav, který k bolesti vedl.

Mnoho lidí s poznámkou „Nemám čas se léčit“ vezme pilulku proti bolesti a dále se snaží chodit do práce či pracovat na zahradě. Pokud vás trápí bolest hlavy z krční páteře nebo bolest kolena po běhu, tabletka nebo krém proti bolesti připomíná situaci, kdy byste ve vašem autě rozbili červenou kontrolu signalizace chybějícího oleje a jezdili s autem dál. Kontrolka nesvítí, auto jezdí, ale problém jste nevyřešili, jednou se zastaví s mnohem vážnější poruchou.

Bolesti kolen a svalů či karpální tunel jsou časté projevy současného pracovního života v kancelářích. Nedostatek pohybu, dlouhé sezení ve strnulé poloze před počítačem, jízda výtahem místo chůze po schodech. A pak o víkendu vyrazíme běhat, abychom dohnali zameškané. Nerovnoměrné zatěžování těla, neúměrná jednostranná zátěž některých svalů a kloubů a nevyužívání zbytku těla vede k nerovnoměrnému opotřebení kloubů a výsledkem je bolest. Bolest, která nás budí ze spánku, bolest, která nám snižuje pracovní výkon a bolest, která nám nedovoluje plně se věnovat rodině a svým koníčkům.

Když jste nechali situaci dojít až tak daleko, že bolest vás provází každý den, nemůžete očekávat zlepšení v průběhu pár dní. Bolesti krční páteře cviky dělané každé ráno nebo během přestávky v práci dokáží zmírnit, ale je dobré nechat se vést odborníky. Abychom hurá-systém nesprávným cvičením stav ještě nezhoršily. Správným řešením je postupná rehabilitace celého pohybového aparátu, které předchází důkladná kontrola současného stavu kloubů a svalů a celkové pohyblivosti těla. Bez nutnosti užívání tlumících léků, bez nutnosti invazivního zákroku. Postupným rozpohybování některých kloubů a posílením málo využívaných svalů opět docílíte harmonického stavu a odstraněním příčiny problému zmizí i bolest, která vás provázela někdy jen ráno po probuzení a někdy po celý den.

Lidské tělo je stavěno na pohyb. Zanedbáním některých partií dochází k omezení pohyblivosti a následným zdravotním problémům. Rehabilitace dokáže vrátit tělu jeho původní pružnost a ohebnost a zlepšit tělesný stav i náladu. A zdravý člověk podává nejen lepší pracovní výkon, ale má i větší radost ze života. Nenechte se ovládat bolestí, zahoďte tabletky. Rozpohybujte své svaly a klouby pod dohledem specialistů.

Jeden komentář u “Bolest vyžaduje léčení

  1. Google Chrome 51.0.2704.84 Google Chrome 51.0.2704.84 Windows 10 x64 Edition Windows 10 x64 Edition
    Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; WOW64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/51.0.2704.84 Safari/537.36

    Souhlasím s autorem (či autorkou) článku! Určitě je nejrozumnější poradit se (případně navštěvovat) odborníka, rehabilitace apod. Na tohle jsem si také musela přijít. Prášky jsem vyřadila úplně, jediné co, tak preventivně beru kolagenové kostičky od colafitu s jahodovou příchutí, ty mi byly doporučeny od kamarádky mimo jiné jako výživa pro vlasy. Díky za zajímavý článek k zamyšlení. Ivka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..