Novomanželům do kuchyně

Nedávno jsem se dozvěděl, že jsem zván na svatbu mé příbuzné. V první chvíli jsem se potěšil, jak se říká, budu „jíst velkou lžící“. No na druhé straně to znamená jisté starosti. Jednak při mém zdravém způsobu stravování, ostatně tady na webu je o tom psáno dost, můžu mít problém se dobře najíst z toho, co se obvykle mezi národem považuje za svatební pochoutky. No a pak samozřejmě budu muset popřemýšlet nad svatebním darem.

Párkrát jsme u nás doma s budoucí nevěstou mluvili o dobrém a zdravém jídle a nebylo to pro ni nezajímavé. Štíhlá postava a dostatek energie jsou silným argumentem pro kvalitní jídlo. Takže jsem se rozhodl i svůj svatební dar pojmout jako příspěvek mladé rodině do kuchyně ve prospěch zdravého stravování. Ať si oba dva užijí nejen lásky, ale i dobrého a zdravého jídla. Protože i láska jde přes žaludek.

Mám velmi dobrou zkušenost s tím, že přípravu jídla urychlí tlakové hrnce, ve kterých připravujeme luštěniny i maso. Vše se uvaří dřív a spotřebuje se méně energie. Na ostatní běžná jídla nebo polévky pak stačí obyčejné hrnce s pokličkou, které taky šetří energii spotřebovanou vařením. Jen musím zjistit, jestli mladá dáma dává přednost smaltovaným hrncům, nebo jí spíš zajímají hrnce antikorové.

hrnce

Pro přípravu minutek a takzvané „číny“ je daleko praktičtější použít v kuchyni pánev wok. Její tvar a objem dovoluje současně připravovat jak maso, tak zeleninu, tedy kompletní jídlo a je proto v kuchyni velmi praktická a i u nás doma ji často využíváme na přípravu rychlé a lehké večeře.

grilovacipanev

Ovšem pro tradiční česká jídla je dokonalá litinová pánev která se nekroutí, poctivý materiál dobře rozvádí teplo z plotny do pokrmů a jak je známo, vydrží věčně. Ne každý má to štěstí získat starou dobrou litinovou pánev po babičce. No a když nás bude mladá paní pak chtít pozvat na něco dobrého do jejího nového domova, bude se jí hodit grilovací pánev, protože máme rádi dobrý stejk. A tím jistě nepohrdne ani novomanžel 😉

Naše hrnce a pánve budou nejen dobrým darem, ale hlavně dobrým pomocníkem mladé paní v její kuchyni.
 

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..