Biooleje ochrání pokožku

Léto patří k mým oblíbeným ročním obdobím a když svůj volný čas netrávím na kole, tak jsem zcela určitě v zahradě. Tedy neustále venku, na slunci. Teplo a slunce mám rád, ale všeho moc škodí. A ne jen obrazně. Příliš mnoho slunce může ublížit kůži, a proto se chráním před sluncem. Ale tak jako nejím chemické blafy, ani na pokožku si nedávám chemické koktejly. Líbí se mi bio oleje.

Samozřejmě, že když není pod mrakem, nosím v zahradě klobouk. Chrání nejen oči před ostřejším sluncem, ale i celou hlavu. V horkém létě dokonce jako cyklista při jízdě mimo obec nosím přilbu. Obě pokrývky hlavy ji chrání zejména pro úpalem. Jelikož však zbytek těla pokrývají jen kraťasy a tílko, je třeba chránit pokožku před spálením. Pro ni je největším problémem UV záření slunce.

Na slunci naše pokožka sice zhnědne a mnozí lidé považují opálení za krásné, na druhé straně ale příliš slunečního záření dokáže pokožku poškodit až spálit. Šupící se vrchní vrstva je možná estetický problém, ale dlouhodobé působení slunce na kůži může vyvolat zdravotní problémy. Mezi nejvážnější patří rakovina kůže. Dobrou ochranou jsou krémy a oleje na opalování.

Někteří lidé používají kokosový olej nejen v kuchyni, ale také jako olej na opalování. Když máte rádi chuť a vůni kokosu, určitě se zalíbí i vám. Já však dávám přednost přírodním produkteů z našich končin. Slyšel jsem io tom, že se před opalováním vyplatí použít mrkvový olej. Přestože syrovou mrkev jím často a chutná mi, na pokožku jsem olej z mrkve ještě nezkoušel. Přírodní oleje v žádném případě neobsahují syntetické přísady, jako běžné komerční oleje na ochranu proti slunečnímu záření, které mají mnoho vedlejších účinků. Sice zabrání spálení pokožky, ale mohou způsobit její přecitlivění či dokonce ekzémy.

opalování

Zajímavou volbou ochrany kůže před spálením je malinový olej, samozřejmě, v bio kvalitě. Vyrábí se lisováním pouze malinových semen, takže nemá vůni. Zato obsahuje omega 3 mastné kyseliny, které dokáží na povrchu kůže vytvořit ochranný film s UV faktorem 30 až 50 a tedy ochrání pokožku těla i před nejprudším sluncem. Zejména když tělo poprvé vystavíme slunci, je na jeho paprsky velmi citlivé. Vitamin E zabraňuje stárnutí pokožky, což je největší orgán lidského těla. Olej z řepkového oleje lze také použít interně pro prevenci některých závažných onemocnění.

Moderní doba nám nabízí moderní prostředky, usnadňující život, ale vždy se můžeme s důvěrou obrátit na přírodní prostředky, které ověřili generace našich předků.

Označeno tagem

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..