Jak dostat děti ven? Dětská hřiště a skluzavky stále fungují!

Když vidíte dnešní svět, máte strach, aby vaše děti neprožily dětství u obrazovek počítačů, tabletů a telefonů? Zakazovat jim tyto hračky není řešení. Jen je třeba omezit dobu, kterou u nich stráví, a nabídnout jim také jinou lákavou aktivitu. Naučte je trávit čas na čerstvém vzduchu.

Právě rodiče a to, jak své děti vedou, má velký vliv na trávení času u moderních technologií. Zkuste své děti nasměrovat tou správnou cestou.

Hýbejte se venku společně

Pokud s dětmi budete odmala chodit na vycházky, na kolo nebo na lyže, navyknou si na to a budou takto trávit svůj volný čas i nadále. Zaveďte tedy pravidelnou tradici třeba každou neděli po obědě a sportujte společně. V týdnu můžete jít aspoň na krátkou procházku, až přijdete z práce. To není zakázáno ani koronavirovými opatřeními.

Pošlete děti hrát si na zahradu

Jestliže žijete v rodinném domě se zahradou, máte situaci lehčí. Na zahradě se dá vymyslet spousta různých pohybových aktivit. Jděte si společně zahrát badminton, běžte si ven zacvičit, skákejte venku přes švihadlo – buďte na čerstvém vzduchu.

A pokud zrovna nemáte čas se dětem věnovat, zabaví je dětské hřiště. Dětské domečky, houpačky a skluzavky jsou běžnou součástí zahrad u rodinných domků. Nejsou tak cenově nedostupné, jak byste si mohli myslet, ani náročné na prostor. Záleží na tom, jak velkou sestavu si vyberete.

Vlastní dětské hřiště je doslova splněný dětský sen. Dítě si s ním vyhraje, budete ho mít pod dohledem, a pokud omrzí, vždycky je možné ho rozšířit o nový prvek, třeba přikoupit houpačku.

Zajděte s nimi na veřejné hřiště

Pro rodiny žijící v bytech jsou jedinou možností veřejná dětská hřiště. Možná máte to štěstí a jedno vám stojí za domem, pak můžete děti také kontrolovat z okna. Ostatní se holt musí zvednout a s dětmi na hřiště dojít, protože bez dozoru tam menší děti nechat nemůžete. Obzvlášť v dnešní době, kdy nevíte, s kým se na hřišti potkají. V tomto mají vlastní hřiště na zahradě velkou výhodu.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..